úterý 25. ledna 2022 Miloš

Začaly vánoční prázdniny, školy se znovu otevřou 3. ledna

Na většině základních a středních škol dnes začaly vánoční prázdniny. Děti si užijí 11 volných dní, do lavic se vrátí v pondělí 3. ledna. Některé školy kvůli epidemii koronaviru vyhlásily na tento týden ředitelské volno, takže si prázdniny prodloužily o tři dny.

Meteorologové předpovídají, že zatímco dnes ještě teploty zůstanou kolem bodu mrazu, na Štědrý den přijde obleva, v západní polovině země bude až devět stupňů Celsia. Podobné počasí vydrží i v dalších svátečních dnech. Lidé ale mohou vyrazit za sněhem na hory.

Na rozdíl od loňska, kdy platily kvůli covidu přísné restrikce, letos zůstávají v Česku na konci roku otevřené nejen skiareály, ale také restaurace, památky, sportovní i kulturní zařízení nebo zoologické a botanické zahrady. Nemálo Čechů tráví stejně jako v předchozích letech Vánoce či Silvestra v cizině, mnozí i v exotických destinacích.

Dalšího volna se školáci dočkají v pátek 4. února, na kdy připadají pololetní prázdniny. Na ně navážou týdenní turnusy jarních prázdnin, poslední z nich skončí 20. března.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Petr Bezděk

Štítky ČR, školy, prázdniny, Vánoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.