čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Dezinformátorka Peterková žádá příznivce o příspěvek. Výzvu zveřejnila poté, co jí soud uložil pokutu

Dezinformátorka Jana Peterková žádá své příznivce o finanční podporu. Výzvu zveřejnila na sociálních sítích poté, co jí soud uložil uhradit 250 tisíc korun a omluvit se za šíření lží o úmrtích po očkování na covid-19.

Dezinformátorka Peterková musí za lži o úmrtích po očkování zaplatit čtvrt milionu

Omluvu a úhradu škod za 250 tisíc korun uložil soud Janě Peterkové, která šířila na sociálních sítích lži o úmrtích po očkování na nemoc covid-19. Uvedl to v pátek server Aktuálně.cz. Nepravomocně odsouzená Peterková před rokem ve videích na...

„Kdo mně chce v celé vypjaté situaci podpořit jakýmkoliv způsobem a jakoukoliv částkou nebo i jiným způsobem, všechny informace najdete na mém webu v sekci podpora,“ píše na sociálních sítích Peterková.

Peterková ignorovala soud

Nepravomocně odsouzená dezinformátorka před rokem ve videích na sociálních sítích lhala, že v domově pro seniory v Měšicích u Prahy zemřelo po očkování několik lidí. Organizace, která se o seniory stará, podala na Peterkovou žalobu, které ve čtvrtek vyhověl Městský soud v Praze. Peterková musí kromě omluvy a náhrady škod také smazat zmíněná videa.

Známá dezinformátorka ignorovala soudní jednání, přestože byla předvolána. Serveru Aktuálně.cz řekla, že se proti verdiktu odvolá.

Provozovatelé domova, společnost Antonia senior services, kvůli tomu podali žalobu na ochranu dobré pověsti. Soud Peterkové zakázal, aby dezinformace dál šířila, a nařídil jí, omluvit se. „Omluva má být zaslána písemně a poté zveřejněna na facebookovém profilu žalované a dále na jejích webových stránkách. Konečně soud uložil paní Peterkové i povinnost uhradit klientovi částku peněžitého zadostiučinění 250 tisíc korun spolu s úroky z prodlení a náklady řízení,“ řekl serveru advokát poškozených Robert Falbr. Případ také ještě zkoumá policie. Zjišťuje, zda se Peterková zveřejněním lživých informací nedopustila trestného činu.

Obhajoba: Opakovala jsem tvrzení jiné ženy

Peterková se hájí tím, že jen opakovala tvrzení jiné ženy. Aktuálně.cz řekla, že se proti verdiktu soudu odvolá. Na dotaz serveru, proč videa dodnes nesmazala, i když už věděla, že nejsou pravdivá, uvedla, že to byla chyba. Smazání videí však Peterková nadále odkládá. Řekla sice, že se chce spojit s IT technikem, který jí spravuje facebookovou stránku, a záznamy nechat smazat, ale nejdřív se poradí s právníkem. „Aby to (smazání videí) nebylo interpretováno jako přiznáni viny,“ uvedla.

Domov v Měšicích se kvůli lžím Peterkové potýkal podle pracovníků zařízení s nenávistnými reakcemi a s tím, že senioři pak odmítali ošetření. „Senioři jsou bohužel náchylnější k důvěře v dezinformace, neboť je pro ně obtížnější rozlišovat skutečně podložené informace od nepravdivých tvrzení," řekla Aktuálně.cz vedoucí pečovatelské služby Katarzyna Anna Porubská"Ještě dnes, rok po kampani paní Peterkové, musíme některým seniorům vysvětlovat, že šlo o nepravdivé informace,“ doplnila.

Peterková je podle serveru součástí skupiny lidí, kteří šíří dezinformace o covidu-19 a očkování proti této nemoci nebo útočí na zdravotníky. Na ženu bylo uvaleno několik exekucí a na své akce požaduje finanční dary od lidí, kteří sledují její videa na internetu.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com/janapeterkovaofficial

Štítky dezinformátorka, Jana Peterková, covid, očkování, úmrtí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vaněk

Zvláštní, že naše sametová, neúplatná a křisťálově čistá justice také neodsoudila zjevné dezinformace, a to jak tzv. "expertů" flegrem (který strašil lidi tisíci mrtvých na ulicích) počínaje, a konče třeba protiprávními opatřeními vlády, které ruší soudy jak na běžícím pásu. To, že jde o experimentální vakcíny, za které výrobce neručí (!), to, že sliby, kterými nalákali důvěřivé občany na očkování neplatí, a to, že z tzv. dezinformací, které všichni výše jmenovaní i nejmenovaní Svědkové Covidovi popírali, se stal po čase fakt, je neoddiskutovatelné. Pravdou též zůstává, že zemřelí s diagnózou covid nesmí být pitváni - takže skutečná informace o jejich smrti a příčinách, které k ní vedly, jsou nedoložitelné. Celkově: krásně ošetřený podvod, který vynáší úzké skupině podvodníků pohátkové zisky, a místní vlastizrádci, kteří za třicet stříbrných pokračují v devastaci této země, jež zdárně probíhá už dvaatřicet let, se radují, jak šibalsky jim to prochází. A ještě malá poznámka k naší zkorumpované justici: pro vás, kteří slepě věříte v judikáty naší justiční mafie, dporučuji se jí zdaleka vyhnout - až se s ní osobně setkáte , nebudete se stačit divit, co se děje na tomto detašovaném pracovišti Cosa Nostry...

úterý, 18. ledna 2022, 08:08

Eva Ludvikova

Jen ať to zaplatí sama, vyděsila tisíce lidí !!!!! Příště si dá pozor co MELE !! Ještě by měla dostat podmínku za šíření poplašné zprávy !!!

pondělí, 17. ledna 2022, 12:32

Tonda Hanák

Proč si neřekne o peníze té babě, která jí ty informace uvedla?

pondělí, 17. ledna 2022, 12:32

Kateřina Slavíčková

Spíš by mě zajímalo jak na to přišla?A YouTube je plný těchto s.raček.

pondělí, 17. ledna 2022, 02:20

Antonin Lyczak

Jak je drzá si řict o peníze tak ona napiše ptakovinu a chce aby to lide za ní zaplatili nehoráznost Karel Skutil to napsal přesně za blbost se platí.

neděle, 16. ledna 2022, 20:04

Karel Skutil

Žádný příspěvek,jen ať to zaplatí pěkně ze svého . Za blbost se platí ,je vidět že má ještě tu drzost chtít po lidech aby to za ní zaplatily.

neděle, 16. ledna 2022, 18:46

Pavel Daněk

Každý kdo jí zaplatí, je hlupák a jako s hlupákem by s ním mělo být zacházeno.

neděle, 16. ledna 2022, 18:40

Antonin Lyczak

Uplně souhlasim s.paní Oldřiškou,at si to zaplatí sama kam by sme přišli kdyby si každy napsal bludy a pak žebral o penize....

neděle, 16. ledna 2022, 15:28

Oldřiška Müller

Paní si bude psát nesmysly tak ať si to zaplatí a nežebrá

neděle, 16. ledna 2022, 15:15

Antonin Lyczak

Paní si musí rozmyslet co říka,ono to jsou velky peníze at se poděli s technikem co ji spravuje facebookovou stránku když je tak chytrá...

neděle, 16. ledna 2022, 13:23

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.