Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zvláštní příplatek desítek vojáků z povolání se asi zvýší

 
sobota, 27. července 2019, 09:16

Někteří vojenští zdravotníci či vojáci starající se ve výškách o radary nebo meteorologická zařízení si zřejmě finančně polepší. Ministerstvo obrany jim chce zvýšit zvláštní příplatek za rizikovou činnost. Počítá s tím návrh na změnu nařízení vlády, který v úterý projedná vláda.

Ministerstvo obrany zvýšení příplatku u zdravotníků zdůvodňuje novelou nařízení vlády, podle kterého může zaměstnavatel od ledna zvýšit zvláštní příplatek u některých činností civilního zdravotnického personálu. Protože rizikové práce konají i vojáci z povolání, navrhla obrana změnu v obdobném rozsahu i pro ně. "Současně s touto změnou je navrhováno upravit podmínky nároku na zvláštní příplatek v souvislosti s výkonem služby ve výškách při ošetřování, revidování a kontrole pozemních radiolokačních, radionavigačních, radiokomunikačních a meteorologických zařízení," dodal úřad.

Obrana navrhuje, aby byl do druhé rizikové skupiny s rozpětím zvláštního příplatku od 2000 do 6000 korun měsíčně zařazen výkon služby při soustavném poskytování zdravotní péče na operačních sálech, anesteziologicko-resuscitačních odděleních, odděleních urgentního příjmu, jednotkách intenzivní péče, na onkologických odděleních a při neodkladném poskytování zdravotní péče členy výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby. Tato změna se týká asi 200 vojáků.

Další úprava se týká vojáků z povolání, kteří soustavně kontrolují, revidují a ošetřují pozemní radiolokační, radionavigační, radiokomunikační nebo meteorologická zařízení. Dosud na vyšší příplatek měli nárok jen ti, kteří měli tyto činnosti na starosti pro letištní provoz. Novela se dotkne zhruba 100 vojáků.

Doplnění rizikových činností bude ministerstvo obrany a jeho příspěvkové organizace stát ročně včetně odvodů asi deset milionů korun. Obrana peníze chce najít ve svém rozpočtu, po ministerstvu financí další finance nebude požadovat.

Napsal(a) ČTK | Foto army.cz

Štítky ČR, vláda, armáda, mzdy,

 


 

Kam dál?

V Česku budou o víkendu uzavírky na dálnicích i železnici

sobota, 27. července 2019, 08:43

V Česku lidem zkomplikují o víkendu cesty na výlety a dovolené uzavírky na hlavních dálničních i železničních trasách. Zcela bude...

Česko o víkendu zasáhnou silné bouře s krupobitím

pátek, 26. července 2019, 15:11

Česko o víkendu zasáhnou silné bouře. Ojediněle je budou doprovázet přívalové srážky, kroupy a nárazy větru až 90 km/h....

Zákaz pivních kol v Praze se zdrží kvůli námitce

pátek, 26. července 2019, 11:13

V širším centru Prahy zatím nezačne platit zákaz takzvaných pivních kol, tedy vozítek servírujících alkohol skupinám turistů....

Kvůli úmrtí afghánského vojáka byli obviněni čtyři lidé

pátek, 26. července 2019, 07:00

Vojenská policie začala v souvislosti s prověřováním loňského úmrtí afghánského vojáka trestně stíhat čtyři lidi. Obvinila je z...

 

Komentáře

 
 

O čem píšou další Drbny

Cyklista spadl u Pohorské Vsi z kola. Nehodu nepřežil

Tragickou nehodu vyšetřují od včerejšího večera jihočeští policisté. Kolem páté hodiny měl u Pohorské Vsi na Šumavě spadnout z kola jednasedmdesátiletý senior. I přes rychlou pomoc, kterou muži poskytl svědek události, a následně záchranáři, se nepodařilo muže zachránit. Příčinou smrti byla podle policie s největší pravděpodobností zdravotní indispozice.

Budějcká Drbna

Z Červené Karkulky z Pohořelic se vyklubala vlčice. Babičku obrala o dvacet tisíc

Důchodkyně z Pohořelicka si teď asi na svá vnoučata bude dávat větší pozor. Její šestadvacetiletá vnučka se rozhodla ulehčit její kapse, a to hned o dvacet tisíc korun. K babičce se nejprve vydala pro obálku se sedmi tisíci, hotovost jí však brzy přestala stačit. Nevinné návštěvy u babičky se tak staly zlodějskými výpravami.

Brněnská Drbna

Vážné nehody v Libereckém kraji výrazně klesají

Za prvních osm měsíců letošního roku vyšetřovala Policie ČR na území České republiky celkově 69 970 dopravních nehod. Při těchto nehodách přišlo o život 352 osob. Ve srovnání s loňskými prvními osmi měsíci se jedná o meziroční nárůst obětí o 9 osob. V Libereckém kraji naproti tomu sledujeme velký pokles usmrcených i těžce zraněných.

Liberecká Drbna

V Legionářské ulici byla ukradena tři kola, na místě se pokaždé nacházel tento muž. Pátrá po něm policie

Olomoučtí policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti neznámého muže, a to v souvislosti s prověřováním případu krádeže tří jízdních kol, k nimž došlo v různých dnech, na stejném místě, na ulici Legionářské v Olomouci, uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Olomoucká Drbna

Policie kontrolovala cyklisty. Na Jihlavsku dostali reflexní prvky a blikačku na kolo

Jak je obecně známo – prevence není nikdy dost. I proto proběhla včera na Jihlavsku dopravně bezpečností akce, která se tentokrát zaměřila na cyklisty a jejich bezpečnost. Jak podotkla mluvčí policistů Dana Čírtková, policisté v Kraji Vysočina od začátku letošního roku do konce srpna vyšetřovali celkem 104 dopravních nehod, na kterých měli účast cyklisté.

Jihlavská Drbna

FOTO: Hasiči zasahovali u srážky dvou vozidel, silnice byla uzavřena

Na komunikaci mezi Deštným v O. h. a Sedloňovem zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Olešnice v Orlických horách u dopravní nehody dvou osobních automobilů.

Hradecká Drbna