neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Sbírka na dozorce, který zemřel při nehodě, vynesla půl milionu

Do veřejné sbírky na pomoc rodině mladého vězeňského dozorce, který v květnu zahynul při nehodě eskortního autobusu, poslali lidé půl milionu korun. Celý výtěžek putoval k matce zesnulého muže. Vězeňská služba to dnes uvedla na svém facebookovém profilu. Pražská policie sdělila, že prošetřování nehody se zatím neposunulo.

Vězeňská služba vyhlásila sbírku společně s Nezávislým odborovým svazem Policie ČR 9. května a uzavřela ji na konci června. "Za necelé dva měsíce se celková částka ve sbírce vyšplhala na 494 tisíc korun," uvedl dnes bezpečnostní sbor. Zároveň poděkoval všem, kdo dozorcovu rodinu podpořili v těžké životní situaci.

Při tragické nehodě se 2. května na Pražském okruhu srazil vězeňský autobus a tahač, který vezl do Plzně na Slavnosti svobody dva historické americké tanky. Vozidla po střetu začala hořet. Autobus, v němž cestovalo devět odsouzených a deset příslušníků Vězeňské služby, shořel úplně. Třiadvacetiletý dozorce při srážce zemřel, dalších 14 lidí se zranilo a vznikla mnohamilionová škoda.

"V prošetřování této dopravní nehody není nic nového, kriminalisté odboru dopravních nehod v tuto chvíli čekají na závěry zadaných znaleckých posudků," sdělil minulý týden na dotaz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zesnulý dozorce sloužil v bezpečnostním sboru zhruba dva roky, podle dřívějšího vyjádření Vězeňské služby dal tomuto povolání přednost před kariérou profesionálního fotbalisty. Kolegové na něj vzpomínají jako na přátelského, spolehlivého a obětavého. "Na počátku tohoto roku svým zákrokem u soudního jednání zmařil pokus o napadení ze strany vězněné osoby v soudní síni," uvedl o něm sbor.

Autoři | Foto HZS

Štítky ČR, věznice, nehoda, sociální

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.