Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Pojďme pomoci dobré věci! Lidé ze Společně pro děti potřebují nový web, přispět můžete i vy

 
středa, 10. dubna 2019, 14:41

Olomoucká organizace Společně pro děti o.p.s., která dlouhodobě pomáhá znevýhodněným rodinám a dětem v rozvoji, chce spustit webové stránky, které umožní široké veřejnosti pomoci konkrétním dětem. Finance na vytvoření nového webu hledají pomocí portálu Hithit.

Více informací najdete na oficiálních stránkách kampaně.

V pátek 22. 3. se na crowdfundingovém serveru Hithit objevil projekt, označený jako Web, který pomáhá dětem. Tým neziskové organizace Společně pro děti se snaží získat peníze na vytvoření webového portálu, kde by měl mít každý možnost splnit přání konkrétnímu dítěti. Jediným kliknutím by tak mohl návštěvník přispět například na lyžařský kurz, pravidelný kroužek, tábor nebo školní potřeby. Jestliže se podaří vybrat na Hithitu peníze, vznikne jedinečná platforma, prostřednictvím které lze podpořit až stovky dětí ročně.

Crowdfunding je způsob hromadného financování, který umožňuje lidem přispět libovolnou částkou na vznik projektu a výměnou získat symbolickou odměnu. Společně pro děti nabízí například placky, náramky či originální obrázky od dětí. Cílová částka, kterou je potřeba vybrat, činí 50 000 Kč.

„Prostřednictvím naší práce se snažíme zabránit sociálnímu vyloučení dětí ohrožených chudobou či jiným handicapem. Pomáháme nejčastěji formou pravidelných kroužků, školních exkurzí, zakoupením sportovního a zdravotního vybavení nebo často jen příspěvkem na školní divadlo. Odměnou nám je dětský úsměv a malovaný obrázek,“ dodává tým Společně pro děti. 

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

OKD chce do poloviny května vyprostit těla obětí výbuchu metanu

středa, 10. dubna 2019, 11:38

Těžební společnost OKD chce do konce týdne provést průzkum části míst v Dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku, kde v prosinci...

Policie údajně našla při prohlídce u šéfa ÚOHS doma dva miliony

středa, 10. dubna 2019, 08:47

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) našli při březnové domovní prohlídce u předsedy antimonopolního...

Veterináři a celníci zajistili na Liberecku téměř pět tisíc vajec,...

úterý, 9. dubna 2019, 18:54

Veterináři ze Státní veterinární správy (SVS) společně s celníky zadrželi včera velkou zásilku vajec v polském vozidle. Žádné z...

Tygří bubeník Honza fanděním žije, má ho i v životopise

úterý, 9. dubna 2019, 14:18

Co by to bylo za hokej bez fanoušků, to by prostě nešlo. Centrum každých hokejových fanoušků se nachází v kotli a srdcem kotle...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Srážku se srnou si vymyslel, pojišťovna mu proplatila škodu. Teď mu hrozí až dva roky vězení

Z pojistného podvodu je podezřelý muž středního věku, který si vymyslel, že u Plané nad Lužnicí srazil srnu a nahlásil to na pojišťovnu. Později se ale zjistilo, že ke škodné události došlo jinde a naprosto jiným způsobem. Muži můžou hrozit až dva roky za mřížemi.

Budějcká Drbna

Malíř a grafik Jan Rajlich bude mít v Brně pamětní desku, město na ni přispěje 70 tisíc

Významný grafik a malíř Jan Rajlich, který po většinu svého života působil v Brně, bude mít na Jiráskově ulici pamětní desku. Město na ni poskytne dotaci ve výši sedmdesáti tisíc korun.

Brněnská Drbna

Kolony na Horákovce. U opravovaného úseku jezdí řidiči na červenou a po chodníku

Pokud si chcete zachovat pevné nervy, v pátek odpoledne raději nevyrážejte na cestu autem po Liberci. Velké zdržení je klasicky na průtahu městem, kolabuje ale také Třída dr. Milady Horákové, průjezd přes ní je komplikovaný prakticky po celé její délce.

Liberecká Drbna

Houby v Pevnosti vás zavedou do světa mykologie

Češi jsou nejvášnivější houbaři na světě, není proto divu, že vás v Pevnosti Poznání zavedou o víkendu 7. a 8. září do světa mykologie. Je připraven program pro celou rodinu.

Olomoucká Drbna

Řidič, pozor! Na dálnici D1 u Beranova budou o víkendu uzavírky kvůli stavbě nadjezdu

Na dálnici D1 u Velkého Beranova budou v noci na neděli krátkodobé uzavírky kvůli osazování nosníků nového nadjezdu na 120. kilometru. Pracovat se tam bude mezi 23:00 v sobotu a nedělními 6:00, informoval dnes mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Kvůli přípravám a dokončovacím pracím budou auta tímto úsekem projíždět v obou směrech jedním jízdním pruhem od sobotního do nedělního poledne.

Jihlavská Drbna

FOTO: Obyvatelé Hvězdy zuří. Opomíjená část Hradce je ostudným místem

Často opomíjená část, nicméně v očích místních stejně hrozivá, jako ta v nedaleké Benešovce. A ačkoliv se o rekonstrukci na Hvězdě také mluví už nějaký ten pátek, stále chátrá a místo patří rozhodně mezi nejošklivější části Hradce.

Hradecká Drbna