Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tygří bubeník Honza fanděním žije, má ho i v životopise

 
úterý, 9. dubna 2019, 14:18

Co by to bylo za hokej bez fanoušků, to by prostě nešlo. Centrum každých hokejových fanoušků se nachází v kotli a srdcem kotle jsou v Liberci tři bubeníci. Jedním z nich je i Honza Nerv.

V kotli, tam to žije. Každý zápas Tygrů zde doslova pulzují emoce. Skandujou se hesla, řvou bubny! A právě bubny tomu všemu dodávají na síle a dramatičnosti. Hrdým bubeníkem je i Honza. Paličky vzal do ruky asi před třemi roky a od té doby je nedal z ruky. „Tygrům fandím už dlouho, vždycky jsem ale byl někde na sedačkách a během mistrovský sezóny jsem si říkal, že bych to zkusil do kotle,“ vzpomíná Honza Nerv.

I kotel má svůj rituál. Honza prozradil, že kdykoliv Liberec doma vyhraje, tak se po konci zápasu koná bubenický průvod.

Kotel a zbytek arény? Je to rozdíl. „Je v tom rozdíl a velkej. Nic proti zbytku, ale kotel prostě fandí úplně nejvíc,“ prohlašuje hrdý fanoušek. Ne každá hláška a věta, co vyjde z kotle, se chytne mezi všemi. V kotli to ale vře vždycky. Když může, nevynechá Honza ani jediný zápas, v Liberci i mimo něj.

Fandění jako součást životopisu

Je to pravý fanoušek! Srdcem i duší, a to tak, že má fandění napsané i v životopise. „Snažím se jezdit na všechny zápasy co nejvíc. Akorát občas je to těžký skloubit s prací. Proto to mám všude uvedený, i v CV. Takhle, když mě někde přijímají, tak už vědí, že budu chtít na hokej volno.“

Za zmínku určitě stojí, že před svou fanouškovsko bubenickou kariérou Honza nikdy nebubnoval, k hudbě ale vztah má. Už jako malej kluk hrál na kytaru, dokonce zpíval. Hymnu si ale prý střihnout při začátku hokeje netroufá. „Neříkám, že by to nebylo špatný, ale Johanka je Johanka. Když zpívá ona, tak se vyhrává. To se říká a je to i vidět,“ říká bubeník.

Kdo dobře fandí, po zápase nemluví

Fandit a pořvávat dá jednomu pořádně zabrat. Jen na hlasivky je to pořádný záhul. „Kdo pořádně fandí, tak holt další den po zápase moc nemluví,“ přiznává se smíchem Honza. Ale to k tomu tak nějak patří a Honza to bere. A berou to i doma, přítelkyně ho podporuje. Dokonce za ním stojí v kotli, společně s Honzovou maminkou. Ta sice byla původně Litvínovák, ale očividně teď fandí Tygrům.

V kotli není s bubny Honza sám, má vedle sebe ještě dva zkušené kolegy. Všichni tři se musí umět sladit, stejně bubnovat, začít i skončit. O nějakých zkouškách se nedá mluvit. Vše se piluje za pochodu přímo na zápasech. Ladění bubnování je prý hlavně o empatii.

Ne každý by měl odvahu řvát i peprnější hesla. Honza se toho nebojí, zato maminka ho občas chce usměrnit. „U vyhroceným zápasům to prostě patří. Čím víc přidávají hosté, tím přidáváme i my. Když křičím něco hodně sprostýho, tak mi občas mamka poklepe na záda, no,“ dodává Honza. Je jasný, že tahle peprná slova se týkají třeba zápasů s Mladou Boleslaví. „Kdykoliv jedem na výjezd kolem Bolky, tak právě to sprostý se ozývá, to je už tradice.“

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

První odškodné za smrt Simony na Orlíku. Matka částku považuje za...

úterý, 9. dubna 2019, 11:15

Simona zemřela před třemi lety při tragické nehodě na Orlíku. Ta se svým přítelem jela na pramici, když se na ně zpoza parníku...

"Buzeranti a lesby jsou nemoc." Soud udělil bývalému tajemníkovi SPD...

úterý, 9. dubna 2019, 11:11

Obvodní soud pro Prahu 1 uložil bývalému tajemníkovi SPD Jaroslavu Staníkovi roční podmíněný trest kvůli výrokům, které pronesl...

Cyklistická sezóna začala: Bez přilby ani ránu!

úterý, 9. dubna 2019, 10:51

Jaro je tady a s ním startuje i nová cyklistická sezóna. Jak začít? Třeba vhodnou trasou. Hlavně nepřecenit po zimě síly. A...

Dvě žákyně čtvrté třídy prokázaly velkou odvahu, pomohly uhasit požár

úterý, 9. dubna 2019, 06:10

Dvě statečné dívky - Eliška Klápšťová a Nicol Šimočková, které chodí do 4. třídy Základní školy Mládežnická v Trutnově, pomohly...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

První výhra! Dynamo veze tři body ze hřiště Slovácka

To se povedlo! Českobudějovické Dynamo poprvé po návratu bodovalo, když zvítězilo na hřišti Slovácka 2:0. Jihočeši tak uspěli v Uherském Hradišti po dlouhých dvanácti letech. Jedinou branku v prvním poločase obstaral v 17. minutě Lukáš Provod po centru Benjamina Čoliče. V závěru pojistil výhru po Provodově dobré práci Ivo Táborský.

Budějcká Drbna

Brněnské kapele shořela při cestě na koncert dodávka se všemi nástroji, kamarádi jim na pomoc založili sbírku

Členové brněnské kapely Acute Dose si v pátek na vlastní kůži zažili noční můru každého hudebníka. Při cestě na koncert jim nedaleko za Brnem za jízdy začalo hořet auto. Dodávku stihli odstavit na benzince, pak už jen sledovali, jak auto se všemi jejich nástroji pohlcují plameny. Prakticky záhy, co se o svou zkušenost kapela podělila, zvedla se mezi jejich přáteli a kolegy vlna solidarity. Na pomoc mladým muzikantům zřídili veřejný účet a na konci září se odehraje benefiční koncert.

Brněnská Drbna

Stezka korunami stromů. Zábava pro děti i dospělé v Krkonoších

Nevšední zážitky v přírodě, daleké výhledy, nespoutané dobrodružství a zábavu nabízí dětem i dospělým Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních nebo Herní krajina PecKa ve Velké Úpě. Tak neseďte v horkých letních dnech doma a vyjeďte se vyluftovat na čerstvý horský vzduch do Krkonoš.

Liberecká Drbna

Víkendová koupačka na Poděbradech a Plumlově? Podle hygieniků je voda stále v pořádku

Lidé se mohou stále bez obav koupat ve vodních plochách v Olomouckém kraji, které jsou pod dohledem hygieniků. Z rozboru vzorků vyplývá, že voda štěrkopískových jezer Poděbrady u Olomouce i Plumlovské přehrady na Prostějovsku je v pořádku a nepředstavuje zdravotní riziko. Vyplývá to z informací, které dnes na webu zveřejnila olomoucká krajská hygienické stanice

Olomoucká Drbna

Juniorky FBŠ Jihlava zazářily na prestižním mezinárodním turnaji, vybojovaly historický bronz

Vynikající stopu zanechal jihlavský mládežnický florbal na největším mezinárodním turnaji konaném v České republice. Juniorky FBŠ Jihlava se v nabité konkurenci probojovali až k bronzovým medailím, dobře si vedly i další tři celky, které jihlavský klub na Prague games vyslal.

Jihlavská Drbna

Hradecká knihovna je jedním z center kulturního dění ve městě

Městská knihovna v Hradci Králové patří k nejnavštěvovanějším kulturním zařízením ve stotisícovém městě. Ročně přijde do půjčoven, na akce a veřejný internet téměř 280 tisíc návštěvníků. Čtenářů je ale ve skutečnosti mnohem více, protože přes 60 procent registrovaných čtenářů si půjčuje i pro další členy rodiny či přátele.

Hradecká Drbna