Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Olomoučtí strážníci budou jezdit novými elektromobily

 
středa, 3. dubna 2019, 14:27

Tři nová auta na alternativní pohon budou sloužit strážníkům Městské policie Olomouc z Oddělení dopravní služby a ostrahy. Primárně budou využívány v centru města. Jde o dva vozy Nissan Leaf Acenta a jeden vůz Nissan E-NV200.

Nissan Leaf Acenta
kapacita baterie: 40 kWh
kombinovaný dojezd: 270 km, ve městě 389 km
doba nabíjení: 7 hodin a 30 minut
maximální rychlost: 144 km/h

Nissan E-NV200
kombinovaný dojezd: 200 km, ve městě 301 km
kapacita zavazadlového prostoru: 4,2 m³

„Strážníci dostanou k dispozici dva elektromobily Nissan Leaf ve verzi Acenta, podle dostupných referencí se má jednat o nejprodávanější elektromobily v Evropě,“ uvedl ředitel Městské policie Olomouc Pavel Skalický. Nabíjení aut bude řešeno přímo před služebnou v Kateřinské ulici v Olomouci, kde budou v první fázi zřízeny dva nabíjecí stojany.

Nové elektromobily se podle náměstka primátora Matouše Pelikána objeví také ve výbavě Zoo Olomouc, která si pořizuje tři malá nákladní elektrovozidla skupiny, jednu elektrickou čtyřkolku a dvě trojkolky.

Napsal(a) Ivo Spisar | Foto Ivo Spisar
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Radary v akci. Policisté dnes měří, vytipovali sedm...

středa, 3. dubna 2019, 13:57

Vydali jste se dnes někam autem? Pak jste s pravděpodobností hraničící s jistotou potkali policejní hlídku. Policisté totiž mají...

Zoo Liberec předala v Indonésii ocenění za mimořádný přínos v ochraně...

středa, 3. dubna 2019, 09:45

Liberecká zoologická zahrada ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Indonésii začátkem minulého týdne ocenila...

Česká republika se kvůli boji s kůrovcem rozdělí, kalamitní zóna v...

úterý, 2. dubna 2019, 16:54

V Česku od středy vzniknou kvůli boji s kůrovcem dvě zóny s různými stupni opatření. Veškeré síly se zaměří na vyhledávání a...

FOTO: Zátah na cizince. Policie kontrolovala pracovníky na stavbách v...

úterý, 2. dubna 2019, 14:24

Cizinecká policie provedla minulé úterý velký zátah na zahraniční pracovníky na stavbách. Konkrétně se zaměřili na rekonstrukci...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Budějcká Drbna

Do Brna se vrací první česká zlatá olympijská medaile.Vybojoval ji téměř před stoletím Bedřich Šupčík na laně

Poprvé na olympiádě v Paříži vlála na nejvyšším stožáru československá vlajka a hrála se národní hymna 20. července 1924. Zasloužil se o to Bedřich Šupčík z brněnského Sokola, který v čase 7,2 sekundy zvítězil ve šplhu na laně. Lidé si medaili mohou prohlédnout na sportovní výstavě Branky Body Brno mapující historii brněnského sportu.

Brněnská Drbna

Nemocnice v Jablonci, Jilemnici, České Lípě a Liberci dostanou od kraje třicet milionů

Rada kraje schválila částku třicet milionů korun, která poputuje hned do čtyř nemocnic. Nejvíce, přesně polovinu z celé částky dostane Krajská nemocnice v Liberci.

Liberecká Drbna

Žena si na diskotéce odložila kabelku na židli. Její nepozornosti využil zloděj

Dvaačtyřicetiletá žena přišla v neděli o kabelku na šumperské diskotéce. Uvnitř měla peníze, platební kartu, doklady, mobil i klíče.

Olomoucká Drbna

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Jihlavská Drbna

Hradec obměnil vedení fotbalového klubu, je v něm i kouč Škorpil

Vládnoucí koalice v Hradci obměnila představenstvo a dozorčí radu místního druholigového fotbalového klubu. V pětičlenném představenstvu a tříčlenné dozorčí radě je pět nových lidí. Do představenstva například nově zasedl hlavní skaut klubu a bývalý trenér Ladislav Škorpil. Primátor Alexandr Hrabálek (za ODS) řekl, že klub by měl ve druhé lize hrál důstojnou roli tak, aby se po výstavbě nového stadionu dostal do nejvyšší soutěže.

Hradecká Drbna