Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Olomoučtí strážníci budou jezdit novými elektromobily

 
středa, 3. dubna 2019, 14:27

Tři nová auta na alternativní pohon budou sloužit strážníkům Městské policie Olomouc z Oddělení dopravní služby a ostrahy. Primárně budou využívány v centru města. Jde o dva vozy Nissan Leaf Acenta a jeden vůz Nissan E-NV200.

Nissan Leaf Acenta
kapacita baterie: 40 kWh
kombinovaný dojezd: 270 km, ve městě 389 km
doba nabíjení: 7 hodin a 30 minut
maximální rychlost: 144 km/h

Nissan E-NV200
kombinovaný dojezd: 200 km, ve městě 301 km
kapacita zavazadlového prostoru: 4,2 m³

„Strážníci dostanou k dispozici dva elektromobily Nissan Leaf ve verzi Acenta, podle dostupných referencí se má jednat o nejprodávanější elektromobily v Evropě,“ uvedl ředitel Městské policie Olomouc Pavel Skalický. Nabíjení aut bude řešeno přímo před služebnou v Kateřinské ulici v Olomouci, kde budou v první fázi zřízeny dva nabíjecí stojany.

Nové elektromobily se podle náměstka primátora Matouše Pelikána objeví také ve výbavě Zoo Olomouc, která si pořizuje tři malá nákladní elektrovozidla skupiny, jednu elektrickou čtyřkolku a dvě trojkolky.

Napsal(a) Ivo Spisar | Foto Ivo Spisar
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Radary v akci. Policisté dnes měří, vytipovali sedm...

středa, 3. dubna 2019, 13:57

Vydali jste se dnes někam autem? Pak jste s pravděpodobností hraničící s jistotou potkali policejní hlídku. Policisté totiž mají...

Zoo Liberec předala v Indonésii ocenění za mimořádný přínos v ochraně...

středa, 3. dubna 2019, 09:45

Liberecká zoologická zahrada ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Indonésii začátkem minulého týdne ocenila...

Česká republika se kvůli boji s kůrovcem rozdělí, kalamitní zóna v...

úterý, 2. dubna 2019, 16:54

V Česku od středy vzniknou kvůli boji s kůrovcem dvě zóny s různými stupni opatření. Veškeré síly se zaměří na vyhledávání a...

FOTO: Zátah na cizince. Policie kontrolovala pracovníky na stavbách v...

úterý, 2. dubna 2019, 14:24

Cizinecká policie provedla minulé úterý velký zátah na zahraniční pracovníky na stavbách. Konkrétně se zaměřili na rekonstrukci...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Skvělé jídlo a cestovatelské tipy. Na výstaviště se chystá veletrh cestovního ruchu

Historické památky, dobré jídlo i pití, pohodu, zábavu, zážitky, možnosti oddechu a relaxace, tedy vše co patří ke správné dovolené, poznávací cestě nebo výletu, nabídne svým návštěvníkům letošní jihočeský Travelfest. Třetí ročník jihočeského veletrhu cestovního ruchu potrvá od pátku 26. do neděle 28. dubna a odehraje se na budějckém výstavišti.

Budějcká Drbna

Po roční rekonstrukci se v neděli otevře Údolní ulice. Nabídne tichou trať a bezbariérové zastávky

Po rok trvající rekonstrukci se v neděli 28. dubna pro MHD opět otevře Údolní ulice v části od křižovatky s Úvozem po Kraví horu. Lidé se tak na konečnou linky 4 opět svezou tramvají. Zastávky Všetičkova a Heinrichova budou nově bezbariérové. Pro řidiče osobních aut se ulice otevře od 1. května.

Brněnská Drbna

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Liberecká Drbna

Tvarůžkový festival, který láká tisíce turistů, o víkendu provoní město

Čtvrtý ročník oblíbeného tvarůžkového festivalu zavoní v Olomouci poslední dubnový víkend.

Olomoucká Drbna

Letošní dvě akce v Jihlavě mají úplnou výjimku z doby nočního klidu

Jihlavští zastupitelé na svém posledním zasedání stanovili výjimky z doby nočního klidu. Mezi dvě desítky akcí, které měly dobu nočního klidu kratší v minulém roce, přibyly pouze dvě. Úplnou výjimku má pouze nadcházející závod Jihlavská 24 MTB, kdy v noci z 18. na 19. května vyjedou do ulic závodníci na kolech, a tradiční silvestrovské oslavy.

Jihlavská Drbna

Na okruhu se střetly dva osobáky, škoda je více jak 200 tisíc korun

Včera odpoledne došlo na křižovatce ulic Pilnáčkova a Akademika Bedrny v Hradci Králové k dopravní nehodě dvou osobáků. Nikdo se naštěstí nezranil a ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu.

Hradecká Drbna