neděle 20. září 2020 Oleg

V oblouku českokrumlovského státního hradu a zámku visely obří červené trenýrky

V reakci na rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana mlčet k výročí padesáti let okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy vyvěšují lidé rudé trenýrky jako symbol směšnosti. Součást oděvu, kterou hlava státu nedávno demonstrativně v přímém přenosu spálila, vyvěšují na různých místech. Rudé trenky se včera objevily i v oblouku plášťového mostu zámku v Českém Krumlově.

V noci tam někdo shora z plášťového mostu slanil do oblouku a vyvěsil tam veliké rudé trenky. „Bylo to na protest proti prezidentovi, který hovoří na sjezdech KSČM a k výročí 50 let okupace mlčí. Trenky tam vydržely jen do dopoledne. Bohužel na popud správce zámku je někdo sundal. Nevím kdo, zřejmě hasiči," uvedl autor fotografií z Českého Krumlova.. 

Tři muži z umělecké skupiny Ztohoven vnikli na podzim 2015 v přestrojení kominíků a řemeslníka na lešení Pražského hradu. Po střeše se dostali k prezidentské standartě. Přestřihli lanko stožáru. Na něj pak pověsili obří červené trenýrky o rozměru metr a půl krát metr a půl. Protestovali tak proti politice Miloše Zemana. 

Součást oděvu, veliké červené trenýrky, kterou hlava státu nedávno demonstrativně v přímém přenosu spálila, lidé jako rýpnutí do Zemana, vyvěšují na rozmanitých místech a nosí jejich zmenšeninu třeba i jako trikoloru na klopě.

Autoři | Foto čtenář Drbny

Štítky společnost, trenýrky, zámek, oblouk, protest, prezident, Český Krumlov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.