středa 1. prosince 2021 Iva

Nebudeme nikoho hned po lhůtě stěhovat, uklidňuje konkursní správce klienty H-systemu

Nikdo z lidí, kterým Nejvyšší soud nařídil do měsíce vyklidit byty v Horoměřicích, nebude bezprostředně po této lhůtě vystěhován. Uvádí to v prohlášení správce konkursní podstaty Josef Monsport s tím, že je o dalším postupu připraven s obyvateli jednotlivých domů jednat, při zachování pravidel konkursního řízení.

„Nebudeme činit žádné překotné ani unáhlené kroky po dni 23. 8. 2018, tedy po uplynutí 1měsíční lhůty stanovené v rozsudku Nejvyššího soudu,“ uvádí se v prohlášení, které má HlídacíPes.org k dispozici.

PSALI JSME: Podnikatel zapletený do Panama Papers. Kdo je Josef Monsport?

Podpsán je společně Monsportem, jeho advokátní partnerkou, konkursní správkyní Ivou Fialovou Ištvánkovou a předsedou věřitelského výboru Petrem Pavlem.

Správci upozorňují, že tento jejich postoj nevznikl jako reakce na mediální dění kolem celé kauzy, ale zastávají ho po celou dobu od zveřejnění rozsudku Nejvyššího soudu. „Domníváme se, že tento náš postoj zanikl,“ uvádějí advokáti.

V dané situaci hodlá prý správce konkursní podstaty za H-Systemem postupovat uvážlivě a je připraven k jednání. Monsport ovšem upozornil, že musejí být zachována pravidla konkursního řízení.

„Rozsudek Nejvyššího soudu je závazný, a tak opakovaně vyzýváme ty občany, kteří užívají bytové domy, aby se spojili s kanceláří správce konkursní podstaty,“ píše se v prohlášení. Monsport a jeho kolegové upozorňují, že situaci nepomohou silná mediální vyjádření. „Situaci nevyřeší komunikace přes média a ani neochota komunikovat či mlčení,“ uvedl Monsport.

Už v minulých dnech se jako prostředník pro jednání mezi obyvateli a konkursním správcem nabídl premiér Andrej Babiš.


Tento text byl původně publikován na portále Hlídací pes.

Štítky H-systém, soud, Josef Monsport, Panama Papers

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.