pátek 22. října 2021 Sabina

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Sněmovna na návrh svého volebního výboru odvolala z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou. Důvodem je údajné porušení zákona o České televizi a ztráta nezávislosti, o níž tento zákon hovoří. Lipovská kandiduje v říjnových sněmovních volbách za uskupení Volný blok Lipovská v radě vystupovala proti řediteli České televize Petru Dvořákovi..

Pro odvolání hlasovalo 64 z 80 přítomných poslanců. Pro odvolání byli poslanci z klubů ANO, ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Proti byli poslanci SPD, komunisté a dva nezařazení poslanci.

Zákon o České televizi stanoví mimo jiné, že člen rady nesmí zastávat žádnou funkci v politických stranách, politických hnutích nebo občanských sdruženích, ani nesmí při výkonu své funkce v radě jejich jménem vystupovat nebo působit v jejich prospěch nebo ve prospěch jiných skupinových zájmů. Podle navrhovatelky tohoto bodu, poslankyně z klubu TOP 09 Olgy Sommerové (LES), porušila Lipovská zákon tím, že působí ve prospěch politického hnutí.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Prostor X

Štítky ČR, sněmovna, média, Česká televize, Lipovská

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Milan Křivohlávek

Konečně se někdo pustil do zkorumpované ČT a lezprdelkové z parlamentu ho zbaběle odstavili Nemyslel jsem že ředitel té prolhané TV i Mor... má tak přitažlivou zadnici.Má cenu chodit k volbám.

neděle, 19. září 2021, 17:25

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.