pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Babiš telefonoval s americkým ministrem zahraničí Blinkenem

Český premiér Andrej Babiš a americký ministr zahraničí Antony Blinken po telefonu projednávali pandemii covidu-19 a bezpečnostní spolupráci v rámci Severoatlatnické aliance (NATO). Hovořili také o mobilních sítích 5G, informoval Babiš na Twitteru.

"Mluvili jsme o důležitosti spolupráce EU a USA v boji s pandemií a s jejími hospodářskými důsledky, stejně jako o dalších současných globálních výzvách," napsal o rozhovoru premiér. Babiš doplnil, že potvrdil závazek České republiky jako členské země NATO dále navyšovat obranný rozpočet, a projednával s Blinkenem také spolupráci na poli bezpečnosti 5G sítí.

Podle zprávy o průběhu rozhovoru zveřejněné na webu amerického ministerstva zahraničí Blinken podtrhl potřebu společného boje proti "zhoubným vlivům" a důležitost modernizace armády a solidních výdajů na obranu spojenců NATO. Šéf americké diplomacie také vyzdvihl potřebu ochránit klíčovou českou infrastrukturu včetně jaderné energetiky a 5G sítí před "nedůvěryhodnými aktéry" a důležitost iniciativy Trojmoří pro posílení hospodářské odolnosti střední a východní Evropy.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook.com/Andrej Babiš

Štítky ČR, USA, diplomacie, vláda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Peterka

Hladile Vladimíre, jdi příkladem !!!!!!!!!!!!!!

neděle, 7. března 2021, 17:38

Petr Fiala

Bureš již mluví za EU? Ta osoba je pomatená

neděle, 7. března 2021, 02:18

Hladil Vladimír

Tož zase ponížená prosba, co můžeme a co bychom řečeno diplomaticky neměli, 5 G jen ne od Číny, dostavbu jádra jen ne od Rusa a Číny, ropu a plyn raději kvůli bezpečnosti z USA, i když dráž. Prostě demokracie a svobodné rozhodování jako z učebnice, jděte do .....

sobota, 6. března 2021, 08:45

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.