čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Poslanci budou hlasovat o karenční době a o vydání Ondráčka

Poslanci dnes budou schvalovat návrh ČSSD na obnovu náhrady platu i v prvních třech dnech nemoci. Rozhodnou také o tom, zda vydají k trestnímu stíhání Zdeňka Ondráčka (KSČM) kvůli jeho výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi.

V úvodním kole budou poslanci projednávat dvě poslanecké zcela protichůdné novely, byť na obdobné téma. Jedna by zavedla možnost manželství i pro homosexuální páry, druhá, dokonce ústavní, by naopak zakotvila manželství výhradně jako svazek muže a ženy.

Ondráčka chce policie stíhat kvůli tomu, že Horáčka nařkl koncem loňského roku v médiích ze spolupráce s bývalou komunistickou Státní bezpečností (StB). Sněmovna poslance ke stíhání zřejmě nevydá, mandátový a imunitní výbor to nedoporučil. Většina jeho členů poukazuje na stanovisko Ústavního soudu, podle kterého musí politicky exponované osoby snést větší veřejný tlak.

Zrušení karenční doby bylo jedním z hlavních požadavků sociální demokracie při vyjednání s hnutím ANO o koaliční vládě, kterou v dolní komoře tolerují komunisté. Sněmovna s největší pravděpodobností obnovu náhradu mzdy v prvních dnech nemoci spolu se snížením odvodů zaměstnavatelů schválí.

Autoři | Foto KSČM

Štítky ČR, sněmovna, hospodářství, schůze

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.