pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Policie zadržela bubeníka skupiny Horkýže Slíže a zpěváka kapely Krátký proces. Viní je z extremismu

Slovenská policie zadržela podle Denníku N bubeníka skupiny Horkýže Slíže Marka Viršíka a zpěváka kapely Krátký proces Rastislava Rogela. Spolu s dalšími sedmi lidmi je policie viní z extremismu, u některých podle dostupných informací slovenských médií našla předměty s nacistickou tematikou.

O případu mluví také televize Markíza, podle které policie provedla domovní prohlídku v bytech i nahrávacím studiu. U zpěváka kapely Krátký proces Rastislava Rogela měli kriminalisté najít sběratelské předměty s nacistickou a hitlerovskou tématikou.

Kapela Horkýže Slíže má tento týden vystupovat v Pardubicích, Olomouci a Vyškově. Zda se jejich vystoupení uskuteční, není zatím jasné.

Horkýže Slíže je slovenská rocková kapela z Nitry, která vznikla v listopadu 1992. Dvakrát získala platinovou desku. Jejich hudba je označována jako punková, punk rocková, nebo jednoduše rocková.

O několik let dříve byla založena kapela Krátky proces. Vznikla už kolem roku 1987, kdy se ještě nehlásila k nacismu a patřila spíše k punkovým skupinám opěvující vlastenectví a národní hrdost. Později přitvrzovala texty, ve kterých útočila na Židy, Romy i Maďary a Poláky. V roce 1991 vystoupila na legendárním koncertě v Bzenci. Roku 1993 vydala kazetu Na prach!. Kapela se rozpadla někdy v polovině 90. let, před pár lety se kytarista Karol se zpěvákem Rogelem pokusili o comeback.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Horkýže Slíže

Štítky Slovensko, policie, Horkýže Slíže, Krátký proces

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.