Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberec ve filmu: Zagorová zpívala v Pražské, tehdy přes Benešák jezdily tramvaje

 
pondělí, 4. března 2019, 07:42

Legendární písničku Asi, asi v podání Hany Zagorové zdá prostě každý, že ne? To není možné. Určitě znáte z rádií, muzikálu Mamma Mia nebo oldies party minimálně její originál Honey, Honey od skupiny ABBA. Hana Zagorová nazpívala písničku s českým textem a natočila k ní videoklip v centru Liberce.

Písnička je vlastně duet, který nazpívala zpěvačka s Petrem Rezkem v roce 1975 a vyšla poprvé v témže roce na desce s názvem Asi, asi/Dávám kabát na věšák. A právě pro videoklip k této písni si zpěvačka zvolila centrum Liberce, konkrétně ulici Pražskou. Není to tedy tak úplně Liberec ve filmu, ale i videoklip podle nás stojí za pozornost.

Dopravní prostředky se změnily, ale radnice zůstává stejná a krásná

Hana Zagorová nazpívala s Petrem Rezkem nejen píseň Asi, asi, ale i další hity jako Duhová víla nebo Ta pusa je Tvá.

Pražská jistě patří mezi nejznámější liberecké ulice, vede přeci přímo od radnice a náměstí Dr. E. Beneše. A právě odsud se zpěvačka s prvními slovy písničky „Asi, asi ráda šeptám, to víš asi, asi...“ vydává ulicí dolů k Soukennému náměstí.

Dva zpěváci kráčející centrem v doprovodu filmařů tehdy jistě vzbudili velký rozruch. Ostatně to je vidět i na zvědavých obličejích, které tehdejší hvězdy popové hudby ve videoklipu sledují.

Procházející pár zpěváků budil pozornost

Hned na začátku ale za Hanou Zagorovou, které se také přezdívá Hanička Písnička, jede tramvaj. Tu tam dnes již nepotkáte, dřív ale „Benešák“ opravdu křižovaly tramvaje. Moskevskou ulicí jezdily tramvaje nahoru, Pražskou dolů. Tehdy tramvaje vozily místní i návštěvníky od nádraží až do Tyršových sadů.

První tramvaje se před libereckou radnicí projely v roce 1897.

Náměstí před radnicí bylo opravdovým dopravním uzlem. Místo totiž křižovala dnes již také neexistující tramvajová trasa z Rochlice do Růžodolu. Poslední tramvaje projely Pražskou ulicí v polovině prosince v roce 1984. Zmizely koleje, vybledly vzpomínky. Původní trasu tramvají tak dnes dokládají už jen dobové fotografie, nebo právě video k hitu Asi, asi.

Tehdy bylo v Pražské ulici pěkně živo

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Repro Youtube, Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

Zpěvák Ed Sheeran se před Vánocemi oženil

sobota, 2. března 2019, 14:02

Britský popový zpěvák Ed Sheeran se před Vánocemi v tichosti oženil se svou přítelkyní z dětství Cherry Seabornovou, napsal dnes...

Nefalšovaný rock'n'roll od Airbourne

pátek, 1. března 2019, 10:00

Do Prahy se po devíti letech vrací nefalšovaná rock’n’rollová mašina Airbourne, kterou si oblíbili i legendární Motörhead....

Mladý britský písničkář Cavetown zazpívá o tom, o čem mladí neradi...

úterý, 26. února 2019, 11:00

Indie-popová tvorba dvacetiletého britského hudebníka Robina Skinnera vystupujícího pod pseudonymem Cavetown vzniká v jeho...

Legenda německého techna míří do Liberce. Na podzim v aréně zahraje...

neděle, 24. února 2019, 15:36

Celkem čtyři koncerty odehraje v letošním roce známá supina Scooter v Česku. A jednou ze zastávek bude i Liberec, kde se němečtí...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Vrchol oslav 110 let MHD nabídne hudební akce Punk in depo

V letošním roce oslaví městská hromadná doprava v našem městě 110. výročí od svého vzniku a Dopravní podnik města České Budějovice, jako organizátor oslav, připravil pro fanoušky v unikátních industriálních prostorách autobusového depa koncert dvou výrazných českých kapel.

Budějcká Drbna

POLITICKÁ KORIDA: Mělo by město s krajem financovat MotoGP i bez podpory státu?

Na konci minulého týdne prohlásil premiér Andrej Babiš při návštěvě Brna, že by Jihomoravský kraj i město Brno měly více finančně podpořit konání Velké ceny MotoGP a méně se spoléhat na stát. Drbna se v dalším díle Politické koridy zeptala zastupitelů města Brna a Jihomoravského kraje, zdali s tímto výrokem souhlasí a dokáží si představit financování Velké ceny bez podpory státu.

Brněnská Drbna

K zemi asi půjde nejen bývalý Berlín ale i další restaurace na Ještědu

Demolice asi nečeká jen bývalou restaurace Berlín, kterou by měly nahradit apartmánové domy. K zemi půjde zřejmě i bývalé občerstvení Mošner u dolní stanice lanovky.

Liberecká Drbna

Záchranáři ze sedmnácti zemí světa přijedou na Rallye Rejvíz

Záchranáři z Evropy a Severní Ameriky se příští týden sjedou na Šumpersko, kde v horském terénu Jeseníků poměří své síly a dovednosti v tradičním klání Rallye Rejvíz.

Olomoucká Drbna

STATISTIKA: V lesích Vysočiny myslivci napočítali o něco víc zajíců než loni

V lesích na Vysočině myslivci letos zjara napočítali okolo 25 300 zajíců, skoro o 1900 víc než vloni. Podle údajů, které dnes zveřejnil kraj, stavy dalších sledovaných druhů zvěře mírně rostou nebo se pohybují v přijatelných odchylkách od dlouhodobého průměru. Černé zvěře bylo při posledním sčítání zaznamenáno 2850 kusů, podobný počet jako před rokem. Kraj přispívá na výkup spodních čelistí odlovených bachyní a selat.

Jihlavská Drbna

Nové sídlo ČSOB v Hradci Králové má být hotové do dvou let

Vedle kongresového centra Aldis v Hradci Králové se připravuje stavební jáma, nad níž vznikne budova nové regionální centrály Československé obchodní banky (ČSOB). Práce začaly v prosinci, hotovo by mělo být na přelomu příštího a přespříštího roku. Zprovoznění centrály je naplánované na první pololetí roku 2021. Projekt na půdorysu stokrát sto metrů slibuje stavbu šetrnou k životnímu prostředí.

Hradecká Drbna