pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

"Škoda má na českém trhu v letošním roce tržní podíl 33,8 procenta, v posledních měsících je to ale více než 40 procent," uvedl Vlček.

Celý trh letos za tři čtvrtletí klesl o osm procent na 191 110 prodaných aut. Z toho Škoda prodala 64 656 aut, což je zhruba jednoprocentní pokles. V současnosti je u Škody před výrobou kolem 30 tisíc aut, které si zákazníci již objednali.

Trh podle Vlčka prochází ozdravným procesem, v rámci kterého se postupně očišťuje od tzv. reexportů, kdy je auto krátce zaregistrované v Česku a potom vyvezené do zahraničí. Minulostí je podle něj také nabídka operativního leasingu na velmi krátkou dobu, který se leasingovým firmám nevyplácel.

U Škody letos nabíhaly nové modely Scala, Kamiq, modernizovaný Superb a také elektrické Citigo iV. Scala se dostala na první místo v segmentu hatchbacků a Kamiq je po měsíci prodeje na třetím místě s podílem 12 procent. Podle Vlčka by se měl příští rok dostat s 8000 až 10 tisíc prodanými vozy na třetinový podíl a první místo v segmentu kompaktních SUV.

Autoři | Foto Škoda Auto

Štítky ČR, automoto, Škoda Auto, 2019

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.