úterý 19. listopadu 2019 Alžběta

Legendární Bazaly se stanou minulostí. Nahradí je fotbalová akademie

Legendární stadion ostravského Baníku už brzy přijde o hlavní tribunu. Fotbalový areál na Bazalech, který bude po rekonstrukci sloužit mladým hráčům, byl v pondělí 9. července předán stavební firmě, která jej přestaví na moderní tréninkový areál. Ten bude sloužit fotbalové akademii určené talentovaným hráčům z celého kraje. Mladí hráči budou využívat až pět hřišť a zázemí včetně kryté běžecké dráhy.

„Do tohoto investičního projektu města dáme z rozpočtu 190 milionů korun. Částkou 70 milionů přispěje i Moravskoslezský kraj. Dnes jsme předali Bazaly realizátorovi. Do 14 měsíců bude hotova modernizace areálu, který bude sloužit talentovaným mladým fotbalistům z regionu a Ostrava se konečně přiřadí k dalším krajským městům, kde už fotbalovou akademii mají,“ řekl náměstek ostravského primátora Vladimír Cigánek.  

Plocha hřiště by měla být rozšířena na několik tréninkových hřišť nebo jako hřiště standardních rozměrů pro mistrovské zápasy. V místě stávajícího tréninkového hřiště vyroste standardní hřiště s umělou trávou a druhé hřiště s přírodním trávníkem. Další plochy v areálu budou sloužit pro posilování, nácvik obratnosti a vytrvalostní cvičení. Součástí areálu bude také šedesátimetrová krytá běžecká dráha pod nově vybudovanou tribunou. V tribuně vznikne deset šaten, posilovna, rehabilitace, zázemí pro lékaře, fyzioterapeuta, trenéry, prostory pro stravování a trávení volného času hráčů, tělocvična s hřištěm pro sálovou kopanou. Hlediště bude mít kapacitu 450 diváků.

Předseda fotbalové akademie Petr Mašlej počítá, že v areálu bude trénovat 250 mladých hráčů a tři týmy dívčího fotbalu, což znamená v součtu přes 300 fotbalistů a fotbalistek.

Vedle města a kraje je třetím účastníkem projektu fotbalové akademie Fotbalová asociace České republiky, která bude přispívat každoročně na chod fotbalové akademie částkou tři miliony korun. Asociace navíc přispěje vzdělávacími programy na městské, regionální i meziregionální úrovni a přidá programy na zvýšení zájmu mládeže o pravidelnou sportovní a vzdělávací činnost ve fotbalových oddílech na území Ostravy. Čtvrtým subjektem je FC Baník Ostrava, jehož povinností je zajištění odborné náplně Klubové akademie Ostravy a také ubytování členů akademie. A pátým společnost Vítkovice Aréna, která má areál ve svém majetku.

Ve výběrovém řízení na zhotovitele přestavby zvítězila společnost Hochtief, která rozsáhlé práce provede za 253 milionu korun. Areál bude dokončen do září 2019.

Autoři | Foto Ostrava

Štítky Ostrava, Bazaly, přestavba, rekonstrukce, fotbal, akademie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.