úterý 21. září 2021 Matouš

Vojtěch: Arenberger požádá o prověrku, vyčkáme výsledku kontrol

Před rozhodnutím o setrvání Petra Arenbergera v čele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) chce jeho nástupce v ministerské funkci Adam Vojtěch (oba za ANO) vidět výsledky kontrol z ministerstva zdravotnictví a ministerstva financí. Nezbytné podle něj je, aby jako ředitel nemocnice absolvoval bezpečnostní prověrku.

"Považuju ho za slušného člověka," řekl Vojtěch. Dodal, že k němu má respekt jako ke každému, kdo nastoupí do funkce ministra. Při dnešní debatě mu Arenberger přislíbil, že brzy o prověrku požádá, uvedl. "Pokud proběhne proces udělení bezpečnostní prověrky, i to je určitý obraz toho, jestli ten člověk má nějaký škraloup nebo nikoliv. Jsem dalek toho, abych hodnotil pouze na základě mediálních zpráv," dodal. Kontrola ministerstva zdravotnictví se podle něj chýlí ke konci, Vojtěch se chce s jejími závěry seznámit.

Bezpečnostní prověrku po ředitelích fakultních nemocnic a svých náměstcích žádal Vojtěch už při svém předchozím působení v čele úřadu. Protože ji nezískal, muset odejít náměstek Roman Prymula, který poté Vojtěcha jako ministra nahradil. Média minulý týden uvedla, že přestože Arenberger do čela FNKV nastoupil v roce 2019, o prověrku nepožádal.

Arenberger v úterý rezignoval na ministerskou funkci, dnes jeho demisi přijal prezident Miloš Zeman. Prohlásil,, že funkci opustil kvůli mediálnímu tlaku, který doléhal i na jeho rodinu. Média v minulých týdnech vznesla pochybnosti o jeho majetku, pronájmu jeho nemovitosti nemocnici, kterou vedl, a zisku z klinických studií, které plynuly do jeho soukromé praxe místo do nemocniční kliniky.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto vlada.cz

Štítky ČR, vláda, zdraví, Vojtěch, Arenberger

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.