pátek 23. října 2020 Teodor

Schůzka Babiše a Södera na hranici se kvůli koronaviru ruší

Odpolední setkání premiéra Andreje Babiše (ANO) s bavorským ministerským předsedou Markusem Söderem (CSU) na hranici mezi Železnou Rudou a Bayerisch Eisenstein (Bavorskou Železnou Rudou) bylo zrušeno, oznámil dnes ráno úřad vlády. Důvodem je současná situace kolem šíření koronaviru, kvůli níž Babiš svolal další mimořádné zasedání Bezpečnostní rady státu. Mluvčí vlády Jana Adamcová řekla, že premiér se také musí připravit na videokonferenci lídrů členských zemí EU kvůli koronaviru, které začne v 17:00.

Náhradní termín setkání obou politiků zatím podle ní nebyl stanoven.

Babiš se Söderem měli diskutovat o česko-bavorských vztazích, současnému boji proti koronaviru, hospodářské a policejní spolupráci, migraci či železničním spojení Praha - Domažlice - Furth im Wald - Mnichov.

Už na konci loňského roku česká strana odřekla Söderovu návštěvu v Praze plánovanou na 18. prosince, během níž se měl šéf bavorské vlády setkat i s Babišem. Německé velvyslanectví v ČR to tehdy vysvětlilo termínovými důvody, podle českého úřadu vlády byly důvodem jiné pracovní závazky premiéra Babiše.

Český a bavorský premiér se naposledy setkali v červenci 2018 na Wagnerovských slavnostech v Bayreuthu. Babiš byl naposledy v Bavorsku na pracovní návštěvě v listopadu 2018, a to v digitální továrně Siemens v Amberku a v BMW-Welt v Mnichově. V Praze byl bavorský ministerský předseda, tehdy Horst Seehofer, naposledy v květnu 2017.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, Německo, diplomacie, Babiš, zdraví, Bavorsko, Söder, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.