pátek 18. září 2020 Kryštof

TÉMA: Přehled změn ve druhé vládě Andreje Babiše

Tento týden oslaví Babišova vláda rok fungování od svého druhého jmenování. Pojďme se podívat na přehled změn v personálním obsazení funkcí.

Ministerstvo spravedlnosti

  • Taťána Malá (ANO), 27. června 2018 - 9. července 2018
  • Jan Kněžínek (za ANO), 10. července 2018 - 30. dubna 2019
  • Marie Benešová (za ANO), od 30. dubna 2019

Ministerstvo práce a sociálních

  • Petr Krčál (ČSSD), 27. června 2018 - 18. července 2018
  • Jana Maláčová (ČSSD), od 30. července 2018

Ministerstvo zahraničních věcí

  • Jan Hamáček (ČSSD), pověřen řízením, 27. června 2018 - 15. října 2018
  • Tomáš Petříček (ČSSD), od 16. října 2018

Ministerstvo dopravy

  • Dan Ťok (za ANO), 27. června 2018 - 30. dubna 2019
  • Vladimír Kremlík (za ANO), od 30. dubna 2019

Ministerstvo průmyslu a obchodu

  • Marta Nováková (za ANO), 27. června 2018 - 30. dubna 2019
  • Karel Havlíček (za ANO), od 30. dubna 2019

Místopředseda vlády

  • Richard Brabec (ANO), ministr životního prostředí, 27. června 2018 - 30. dubna 2019
  • Alena Schillerová (za ANO), ministryně financí, od 30. dubna 2019
  • Karel Havlíček (za ANO), ministr průmyslu a obchodu, od 30. dubna 2019

Ministr kultury

  • Antonín Staněk (ČSSD) - stále ve funkci, od 27. června 2018

- demisi podal 20. května, prezident Miloš Zeman ji ale nepřijal; následně 31. května premiér Babiš navrhl prezidentovi Staňkovo odvolání; ČSSD navrhuje do čela MK místopředsedu strany Michala Šmardu.

Autoři | Foto Facebook.com/AndrejBabis

Štítky ČR, vláda, Babiš, Zeman

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.