čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Petr Soukup za úspěch své tvorby vděčí především instagramu

Spisovatel, autor reklamních a hudebních textů a básník Petr Soukup chce svojí tvorbou především pobavit. Autor úspěšné sbírky Erekce srdce nedávno vydal její pokračování Inspekce srdce, ve které opět nabízí rýmy a glosy na téma vztahu mezi mužem a ženou. Za množství svých příznivců vděčí především instagramu. Soukup to řekl v rozhovoru.

V roce 2013 vydal Soukup svou první sbírku básní 2/3 chlapa, o dva roky později knihu kresleného humoru Skecy společně s Alešem Čumou. Na konci roku 2016 vyšla sbírka glos a básní Vyšší plevel a v roce 2017 pocta japonskému pojetí poezie s názvem Milovat šohaiku. Žádná z nich nezaznamenala větší ohlas. "Vydal jsem čtyři knížky, na které se prášilo v knihkupectvích. Pak mě kamarádka donutila, abych na instagram začal dávat svoje glosy a povídky ve stylu Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna, a ono to najednou nabralo obrátky. Už je pryč doba, kdy jsem klepal na dveře a nepouštěli mě dovnitř. Teď na dveře klepou mně," uvedl Soukup.

Svoji poezii a povídky plné černého humoru v únoru a březnu představí v sérii vystoupení s názvem Srdce v kalhotách, na kterém ho doprovodí pianista Jiří Vidasov. "Turné začíná 12. února v Ostravě. Pojedeme devět zastávek po Čechách i na Moravě, končíme 25. března v Brně. Lidé na představení mohou slyšet to, co dávám na instagram, i věci, které si schovávám, takže mají vždycky premiéru. Mohou slyšet povídky nebo legraci, kterou si dělám z televizních zpráv, a podobně. Je to velká hra se slovy určená lidem, kteří si ze života, lásky, sexu a vztahů umějí udělat srandu," řekl Soukup.

V Praze vystoupí 2. května v Malostranské besedě, kde představí nový program. Plzeňský rodák oslovuje především dívky a ženy, které na instagramu tvoří 85 procent příznivců sledujících jeho hravou tvorbu s častým erotickým podtextem. "Nejde o žádný sexismus, mladé holky se u toho na vystoupeních smějí, protože chápou, že se spíše navážím do chlapů. Láska, sex a vztahy jsou věci, na které jsem krátký, tak si z toho musím dělat legraci. Nejvíce mě teď baví povídky, ve kterých zesměšňuju příhody, které se mi v životě staly," konstatoval.

Soukup působí v uměleckém i reklamním průmyslu. Je autorem hudebních textů pro Lucii Bílou, Janu Kirschner, Moniku Bagárovou, Evu Burešovou nebo skupiny Memphis a Abraxas. Píše scénáře pro Prima Cool. Jeho hlavní náplní je však tvorba krátkých úderných veršů a jejich prezentace. Pravidelně vystupoval v Malostranské besedě v pořadu Barování Sandry Novákové a Filipa Rajmonta.

Autoři

Štítky ČR, literatura, Soukup

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.