Počasí dnes27 °C, zítra28 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Technologická světová špička STIEBEL ELTRON slaví 100 let

PR článek, aktualizováno 13. června 2024, 15:04

Praha 13. června 2024 (PROTEXT) - Společnost STIEBEL ELTRON, přední německý výrobce tepelných čerpadel a ohřívačů vody, slaví 100 let od svého založení. Za tu dobu dokázala společnost se svými výrobky a službami expandovat do celého světa. Na českém trhu úspěšně působí od roku 1991. V polovině 70. let minulého století se firma stala průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů energií, konkrétně výroby tepelných čerpadel. Od roku 1924 má společnost STIEBEL ELTRON registrováno více než 1 700 patentů a průmyslových designů.

STIEBEL ELTRON je symbolem technologické vyspělosti již od založení

Z původně malé rodinné firmy založené v roce 1924 se stal STIEBEL ELTRON celosvětově uznávanou společností, která vyvíjí a vyrábí produkty nejvyšší technické kvality jako jsou tepelná čerpadla, ohřívače vody, větrací systémy a přístroje pro elektrické vytápění. Svou úspěšnou stoletou historii začala ryze tradiční německá firma psát ve chvíli, kdy její zakladatel Dr. Theodor Stiebel v Berlíně vyvinul a vyrobil první kruhový ponorný ohřívač a způsobil tak revoluci v ohřevu vody.

„Od svého založení se STIEBEL ELTRON řídí vizí vyrábět zařízení vyznačující se vysokou energetickou účinností, komfortem a spolehlivostí. Zakladatel Dr. Theodor Stiebel chtěl vyvíjet a vyrábět výrobky s nízkou spotřebou energie, vyšší bezpečností a pohodlím. I přes to, že se během těchto 100 let mnohé změnilo, touto filozofií se řídíme dodnes. Značka STIEBEL ELTRON je symbolem technologické vyspělosti, kvality a inovací již od počátku a my se tohoto symbolu nehodláme vzdát,“ uvádí Peter Slavkovský, Sales Eastern Europe.

S devíti národními a mezinárodními výrobními závody, 26 dceřinými společnostmi po celém světě a prodejními organizacemi a zastoupeními ve více než 120 zemích, má STIEBEL ELTRON celosvětovou působnost. Roční obrat společnosti v roce 2023 činil přibližně 1,2 miliardy eur, z čehož více než 50 % bylo dosaženo právě v zahraničí. Díky svým výrobkům patří výrobce ke světové technologické špičce v oblasti technického zařízení budov a ekologických technologií. Od roku 1924 má registrováno více než 1 700 patentů a průmyslových designů.

„Prosazujeme energetickou transformaci, obnovitelná elektřina je hnací silou našich výrobků. S přibližně 6 000 zaměstnanci se zaměřujeme na inovace a vždy usilujeme o lepší řešení. Naši zákazníci využívají 100 let zkušeností s ohřevem vody, téměř 50 let s technologií tepelných čerpadel a více než 30 let s technologií větracích jednotek. I přes náročné období na trhu s tepelnými čerpadly zůstávám optimistou a věřím, že si i nadále udržíme přední pozici,“ uvádí říká Peter Slavkovský.

STIEBEL ELTRON v České republice

V České republice působí technologický lídr od roku 1991. Za tu dobu dokázal na tuzemském trhu instalovat více než 20 000 tepelných čerpadel.

Průkopník v ochraně klimatu

Jádrem identity společnosti STIEBEL ELTRON je udržitelnost. V 70. letech 20. století začala firma vyrábět tepelná čerpadla a solární kolektory, díky čemuž se stala průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Technologický lídr se zavazuje stát se do roku 2040 klimaticky neutrální společností. Prvním krokem je kompletní přechod všech systémů vytápění budov a výrobních hal na obnovitelné zdroje energie do roku 2030. Do téhož roku plánuje také přestat používat vozidla s konvenčním pohonem a zvýšit podíl elektromobilů ve vozovém parku.

 

O společnosti Stiebel Eltron:

V České republice působí STIEBEL ELTRON od roku 1991, od roku 2018 je Praha sídlem vedení Clusteru pro střední a východní Evropu, a tedy sídlem části top managementu mezinárodní skupiny STIEBEL ELTRON. Firma je průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů energií – konkrétně výrobu tepelných čerpadel zahájila společnost už v polovině 70. let minulého století. Evropský úřad pro životní prostředí udělil v roce 2022 společnosti STIEBEL ELTRON nejvyšší hodnocení “Klimatický lídr”, za její využívání obnovitelných energií šetrných ke klimatu. Společnost se 100letou historií stala synonymem pro německou kvalitu a inovace v oblasti tepelných čerpadel a dalších energeticky efektivních technologií. Její tradiční hodnoty spočívají v závazku k spolehlivosti a špičkovým standardům. Důkazem toho je například tepelné čerpadlo HPA-O 07.1 CS Premium + HM trend + ISG, oceněné značkou kvality v dTestu. Skupina v současnosti vlastní sedm výrobních závodů, 26 prodejních společností a má zastoupení ve více než 120 zemích. Společnost má přibližně 6000 zaměstnanců po celém světě.

 

STIEBEL ELTRON v číslech

 • Celkem 9 výrobních závodů po celém světe
 • Více než 120 zemí, kde firma nabízí své výrobky
 • Více než 6 000 zaměstnanců po celém světě
 • Celkový obrat za rok 2023 činil přibližně 1,2 miliardy eur
 • Celkem 26 dceřiných společností po celém světě

 

Milníky STIEBEL ELTRON

 • 1924 – Vynález kruhového ponorného ohřívače
 • 1949 – První hydraulický průtokový ohřívač vody
 • 1976 – Vývoj a výroba tepelných čerpadel
 • 1987 – První plně elektronický průtokový ohřívač vody
 • 1999 – Poprvé jsou funkce vytápění, větrání, chlazení, a příprava teplé vody spojeny v jednom přístroji
 • 2015 – Otevření školícího a komunikačního centra Energy Campus
 • 2020 – První kompaktní průtokový ohřívač s technologií 4i
 • 2021 – Řízené větrání s rekuperací tepla pro modernizaci učeben mateřských škol

 

Zdroj: Konektor PR

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Technologická světová špička STIEBEL ELTRON slaví 100 let | Protext | Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.