pátek 7. května 2021 Stanislav

Všechno jinak. Amatérský sport se v pondělí neotevře, ministr znovu omezil setkávání

Amatérský sport se v pondělí neotevře, jak se do soboty čekalo po schváleném uvolnění na dvacet osob venku a deset uvnitř. To mělo umožnit rekreační sportování i organizované tréninky amatérů včetně dětí a mládeže na venkovních sportovištích v maximálně dvacetičlenných skupinách. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger vydal nařízení, které ponechává od pondělka v platnosti současné omezení na dvě osoby uvnitř i venku. Bude ho v pondělí potvrzovat vláda. Česká unie sportu (ČUS) v reakci na dnešní rozhodnutí vyzývá ministerstvo zdravotnictví a vládu, aby umožnila alespoň tréninky dětí a mládeže venku v plánovaném režimu do dvaceti osob.

Jaká opatření budou platit od pondělí? Skončí kontroly na hranicích okresů, otevřou se některé obchody

S koncem nouzového stavu se změní také řada mimořádných opatření. V noci z neděle na pondělí skončí zákazy pohybu a dojde k dílčím změnám v pravidlech pro maloobchody a služby. Zároveň se do školských zařízení budou moci vrátit mimo jiné dětí s...

Amatérský sport včetně toho mládežnického už více než rok skomírá. Na delší dobu byl uvolněn jen loni přes léto, ale 12. října se veškeré aktivity znovu uzavřely. Mělo to být na dva týdny, ale s výjimkou krátkého uvolnění před Vánoci to v pondělí potrvá půlrok. Sportovní organizace i odborníci varují, že především u dětí a mládeže je situace alarmující a není možné dál otálet.

Blatný míní, Arenbeger mění

Uvolnění schválila vláda v úterý, kdy byl ještě v úřadu bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ve středu ho vystřídal Arenbeger a ještě v pátek brzy odpoledne na tiskové konferenci potvrdil, že se bude moci shromažďovat více lidí a bude v těchto skupinách povolený sport venku. Vyjádřil se, že se mu to z lékařského hlediska nepozdává a o pět hodin později v pátek vpodvečer řekl, že zvažuje zpřísnění.

V sobotu potvrdil, že bude žádat vládu o omezení na dva lidi uvnitř i venku, které platí nyní za nejtvrdšího lockdownu. Chce tak učinit, přestože v neděli skončí nouzový stav a od pondělka se bude Česko řídit pandemickým zákonem. Ten neumožňuje do takové míry omezit setkávání lidí a to si uvědomuje i ministr. "Nejde to. Lidé ale musí naše mimořádné opatření respektovat, dokud ho nezruší soud. On ho zrušit může," řekl v pátek.

Rozhodli právníci

Po sobotním jednání s právníky zjistil, že by se mohlo opatření opřít o jinou právní normu. "My jsme to konzultovali nejen se skupinou MeSES, ale samozřejmě i s jejich právníky, našimi právníky, a dokonce i externími právníky. Nakonec jsme dospěli k názoru, že je to možno omezit nikoliv podle pandemického zákona, ale podle jiných zákonů, kterými se řídí ministerstvo zdravotnictví," řekl Radiožurnálu. Jeho opatření bude platné od pondělního rána, přestalo by platit, kdyby ho vláda nepotvrdila.

Sportovcům se Arenberger omluvil a doufal, že pochopí, že je to v zájmu udržení dětí ve školách. "Sportování je možné v menších skupinkách. Můžete si zahrát tenis jeden na jednoho. Týmový sport, kdy by si všichni zahráli se všemi, ještě nejde," řekl České televizi. O dalším uvolnění by se podle něj mohlo jednat zhruba za dva týdny.

Podpásovka pro amatérské sportovce

Sportovní organizace jsou rychlým obratem nemile zaskočené. ČUS apeluje na vládu, aby dopad omezení shromažďování na děti a mládež zmírnila. "Vyzýváme ministerstvo zdravotnictví a vládu, aby alespoň ponechalo tréninky dětí a mládeže na venkovních sportovištích v režimu do dvaceti osob. Už teď stejně probíhají živelné aktivity na sportovištích nebo se stačí podívat, jak to vypadá v parcích či na hřištích, kde jsou namačkaní rodiče s dětmi," uvedl předseda ČUS Miroslav Jansta.

"Mohou nám epidemiologové vysvětlit, jakou hrozbu představují venkovní organizované tréninky dětí, když se budou dodržovat veškerá opatření? Navíc budeme mít přehled o tom, kdo se jich účastní. Děti už nutně potřebují mít jiný program než školu! Chceme kontrolované a organizované tréninky namísto živelného pobíhání po hřištích a shlukování dětí v ulicích," dodal.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Sport, sporty, vláda, koronavirus, opatření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Janyška

COVID VRAŽDÍ U NÁS DENNĚ STOVKY LIDÍ. NEBO VLÁDA SE SVÝMI PORADCI ?

Jak si vysvětlit to věčné nabádání kdejakého blbce s titulem i bez k zachycení až příznaků této nemoci ? Vždyť je to návod k sebevraždě. Vždyť je to vražda ! Tam se nikdy nesmíme dostat !!!

Lidské tělo je spontánním řádem (podloženo nejvyšším věděním lidstva, vědeckou teorií spontánního řádu), jako všechno na světě, se svými sebezáchovnými, sebepořádacími a seberegulačními vlastnostmi a účinky, tedy s imunitním systémem. Ten tělo chrání a hlásí spontánnímu řádu poruchy, které ho vyvádějí z rovnováhy. Kdyby tomu tak nebylo, nebylo by ani života, ani člověka. Další vysvětlování nemá cenu, je příliš složité. Nikdo mu u nás a bojím se, že ani ve světě nerozumí. Jinak by bylo dávno po pandemii.

O co tedy jde při sebeobraně člověka před virózami, tedy i před covidem-19 ? Jde o to pomoci inteligencí imunitnímu systému k tomu, aby namnožených virů bylo při jeho zásahu po napadení těla co možná nejméně a aby je zaznamenal. S těmi si poradí. To znamená nedopustit jejich velké namnožení, tedy příznaky, tedy nemoc covid-19 !

Imunitní systém aktivuje při virozách až horečka a to je pozdě. Jsme nemocní přesto, že první pocity z nachlazení nám tělo hlásí předem pod lidovým názvem "něco na mě leze", většina lidí na ně kašle. Dělá však velkou chybu. To je totiž klíč k neonemocnění.

TEPLOTOU PROTI HOREČCE, tak říkám postupu, kdy vyvoláním umělé "horečky" zhruba o jeden stupeň aktivuji už 40 let svůj imunitní systém ohřátím těla zvenčí oblečením "temperační" bundy a bez užití léků. Stačí totiž při prvním pocitu nachlazení, udělat to, co říkám. Proto jsem nebyl za celou tu dobu ani jednou nemocen z tohoto důvodu. Zabralo to i na covid. Za 3 hodiny bylo po něm.

Nedělejte ze sebe machry a koukejte mě následovat. Trvá to hodinu až 3, je to velmi bezpečné a úspěšné, když provedeno zodpovědně a včas. Ti zbytečně mrtví, mezi kterými můžete být co nevidět i vy, mě děsí. Když to nezabere, byli jste nezodpovědní a budete muset k lékaři. A tam vás můj Bůh 50 na 50 opatruj... Dzp.

neděle, 11. dubna 2021, 11:34

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.