sobota 31. října 2020 Štěpánka

V Havířově zemřel pacient nakažený koronavirem. Při léčbě nádorového onemocnění mu selhal organismus

V Česku dnes zemřel druhý pacient nakažený koronavirem. Informoval o tom na svém twitterovém profilu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle něho se jednalo o pětačtyřicetiletého muže, který trpěl nádorovým onemocnění a koronavirus zhoršil jeho zdravotní stav.

"Je mi moc líto, že musím oznámit druhé úmrtí pacienta nakaženého koronavirem. Zpráva přišla z nemocnice v Havířově. Pacient ročník 1975 prohrál boj s rozsáhlým selháním orgánů kvůli pokročilému nádorovému onemocnění. Koronavirus jeho stav zhoršil. Upřímnou soustrast jeho blízkým," napsal dnes na svůj twitterový účet ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Česko mělo k půlnoci 1287 potvrzených případů nákazy koronavirem, řekl dnes Vojtěch. V neděli bylo podle webu ministerstva 1161 pozitivních testů, během pondělka tak přibylo 126 případů. V pondělí se z nemoci COVID-19 vyléčil sedmý pacient. Česko má zatím dvě oběti. Už v neděli večer zemřel pětadevadesátiletý senior v pražské Nemocnici na Bulovce, který trpěl dalšími zdravotními potížemi.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, úmrtí, vir, nákaza

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.