středa 1. prosince 2021 Iva

Dřevěná okna na míru se hodí do novostavby i historické památky

PR článek

I když se na okenní rámy používají i jiné materiály, nejkvalitnější okna s nejlepšími užitnými vlastnostmi se vyrábějí ze dřeva. Vlastnosti dřeva v kombinaci s moderními konstrukčními prvky dávají současným dřevěným oknům vynikající mechanicko-fyzikální vlastnosti.

Eurookna jsou speciálním typem dřevěných oken vyráběných z vícevrstevných, pod vysokým tlakem lepených profilů. Rám okna z takového profilu se nekroutí, okno je stabilní a unese kování s větší hmotností typickou dříve spíše pro jiné materiály. Dřevěná okna vynikají unikátním přírodním designem, který lze sladit v podstatě s jakýmkoli typem objektu. Dřevo je materiálem ekologickým a také snadno zpracovatelným, takže není problém vyrábět eurookna na míru. To jistě ocení zejména majitelé historických objektů s památkovou ochranou, kteří v případě, že musí vyměnit okna, potřebují dokonalé repliky těch původních.

Vlastnosti dřevěných oken

Výhody dřevěných oken jsou nesporné – mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti a nadprůměrnou životnost. Věděli jste, že pokud jsou dřevěná okna správně udržována a čištěna, vydrží až čtyřikrát déle než třeba okna plastová? Proti běžným oknům disponují také podstatně vyšší energetickou úsporností, což je při rostoucích cenách energií velmi důležité. Dřevo dýchá a pomáhá tak udržovat optimální vlhkost v interiéru.

Typy dřevěných eurooken

Eurookna se vyrábějí ze tří základních typů dřevěných profilů – Standard s tloušťkou 68 mm, Comfort s tloušťkou 78 mm a Thermo v tloušťce 92 mm. Hranoly pro eurookna jsou vyráběny ze dřeva smrku, dubu nebo exotické dřeviny meranti. Aby dřevo neztrácelo své vlastnosti a okna sloužila dlouho a bezchybně, je důležitá perfektní povrchová úprava. Proti škůdcům a plísním dřevo chrání impregnace. Následně je na profil nanesena silná a pružná vrstva lazury, která okno chrání před povětrnostními vlivy, včetně UV záření. Vzhled dávají profilu kvalitní vodou ředitelné barvy. Ze vzorníku si jistě každý vybere ten pravý odstín.

Ať už stavíte nový, nebo rekonstruujete starší dům či byt, investice do kvalitních dřevěných eurooken se vám určitě vyplatí.

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.