pátek 22. října 2021 Sabina

VOLBY 2021: Bez respirátoru volily desítky lidí, policie má dvě oznámení o kupčení s hlasy

Policie při volbách zjistila desítky porušení protiepidemických opatření a má zatím dvě oznámení o možném kupčení s hlasy, ze Slaného a Ostravska. V Brně se zabývala anonymním ohlášením bomby ve volební místnosti, které se nepotvrdilo. Vyplývá to z vyjádření policie na twitteru a středočeské krajské policejní mluvčí. Dvoudenní volby do Sněmovny skončily dnes ve 14:00.

Lidé museli mít ve volební místnosti zakrytý nos a ústa. Pokud povinnost nedodrželi, členové volební komise po nich místo vydezinfikovali. Na některým místech pravidla porušovali přímo i členové volební komise. "Vyhodnocení opatření k parlamentním volbám: desítky porušení protiepidemických opatření, prozatím dvě oznámení na 'kupčení' s volebními hlasy a jeden anonym týkající se uložení výbušného systému," napsala policie na twitteru. "Žádné narušení regulérnosti voleb jsme nezaznamenali," dodala.

Oznámení o údajném kupčení s hlasy prošetřují policisté v jedné z ubytoven ve Slaném na Kladensku. Věc je zatím na začátku a je vedena proti neznámému pachateli, řekla dnes mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Podle serveru Romea.cz kdosi nabízel peníze za hlasy pro hnutí ANO. Předseda místní organizace ANO ve Slaném Radek Vondráček vyloučil, že by případné kupčení organizovalo jeho hnutí.

Kolem 14:00 policie na twitteru oznámila, že přijala oznámení o možném podezření na kupčení s volebními hlasy v jednom z obvodů na Ostravsku. "Nyní zjišťujeme všechny informace a okolnosti." uvedla.

Případů, kdy lidé porušovali opatření proti šíření koronaviru, bylo podle policie dnes méně než v pátek. "Kromě toho jsme se v Brně museli zabývat anonymním oznámením o uložení bomby ve volební místnosti. Prověrkou jsme však žádné podobné zařízení nenalezli," doplnila na twitteru.

Policisté také v noci kontrolovali pečeti na volebních místnostech, nezjistili ale jejich porušení, napsala policie na twitteru už ráno.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky ČR, volby, sněmovna, policie, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.