Počasí dnes27 °C, zítra28 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Přijmout digitální zlato nebo se spokojit se stříbrem? Kryptoměny přináší disrupci tradičních finančních systémů

PR článek, aktualizováno 6. června 2024, 7:48

Praha 5. června 2024 (PROTEXT) - Stejně jako Uber porazil tradiční taxíky nebo Amazon změnil způsob nakupování, přinášejí digitální měny disrupci tradičních finančních systémů.

Ve světě technologií se disrupce neboli narušení stává stále běžnějším jevem, který mění zavedené trhy. Častěji a rychleji než kdykoli předtím je vidět, jak nové technologie překonávají tradiční přístupy a modely. Příkladem může být sektor sdílených automobilů, kde společnosti jako Uber a Bolt překonaly tradiční taxi služby pomocí inovativních mobilních aplikací.

Kryptoměnový sektor, původně vnímaný jako technologické hřiště pro podivíny, se vyvinul v globální fenomén. Co bylo kdysi rezervováno pro malou skupinu nadšenců, je nyní přijímáno ve velkém měřítku – kryptoměnami dnes zaplatíte kávu i uskutečníte milionové investice. Tento nárůst přijetí je příkladem typického disruptivního narušení, kde nové technologie postupně překonávají počáteční odpor a stávají se součástí hlavního proudu.

V první fázi narušení, známé jako „odmítání“, tradiční finanční instituce nejprve přehlížejí nebo podceňují nové technologie jako kryptoměny. Ve druhé fázi „očerňování“, etablované instituce reagují na rostoucí popularitu nových technologií tím, že zdůrazňují potenciální rizika. Například Jamie Dimon, CEO globální banky J.P. Morgan nedávno zopakoval svůj dlouhodobý skeptický postoj k bitcoinu, někdy označovanému jako digitální zlato, a zpochybnil jeho životaschopnost jako měny.

Postupem času, když je zřejmé, že nové technologie nezmizí, ale naopak nabírají na síle, začínají tradiční hráči začleňovat tyto inovace do svých služeb. Byla to právě i dříve skeptická J.P. Morgan, která začala nabízet fondy spojené s bitcoinem a zapojila se do trhu s kryptoměnami. Podobně britský bankovní gigant Standard Chartered spustil platformu Zodia Custody, která institucionálním klientům umožňuje přístup k obchodování a uchovávání kryptoměn. Digitální měny v současné době zkoumá více než 100 světových centrálních bank v čele s Velkou Británií, Indií, Brazílií a Čínou.

Jedním z klíčových hráčů, který pomohl transformovat pohled na kryptoměny z niche technologického experimentu na uznávaný finanční nástroj, je právě Binance. Tato platforma se rychle stala největší burzou pro obchodování s kryptoměnami na světě. Binance zpřístupnila obchodování s kryptoměnami široké veřejnosti díky uživatelsky přívětivé platformě, která podporuje široké spektrum kryptoměn a nabízí tak alternativu k tradičním bankovním a finančním produktům. Binance tak představuje významný motor disrupce, který otevírá nové možnosti pro inovace, inkluzi a finanční nezávislost na celosvětové úrovni. Jednotlivci i instituce si teď musí položit otázku, zda si vyberou „digitální zlato“ nebo zda skončí stříbrní, zůstanou u toho známého a budou riskovat potenciální zastaralost.

Kryptoměny tedy již teď přetvářejí finanční sektor. Jejich rostoucí globální přijetí finančními institucemi nejenže potvrzuje jejich stále silnější postavení v globálním finančním systému, ale také zdůrazňuje kritický význam adaptability a inovací. Instituce, které udělaly krok vpřed a začlenily digitální měny do svých operací, teď sklízejí výhody v podobě nových tržních příležitostí a upevňují si své místo v měnícím se finančním prostředí.

 

Zdroj: Punchline

 

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přijmout digitální zlato nebo se spokojit se stříbrem? Kryptoměny přináší disrupci tradičních finančních systémů  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.