středa 19. ledna 2022 Doubravka

Registrace k očkování pro lidi nad 60 třetí dávkou se otevře v pondělí

Lidé nad 60 let a chronicky nemocní se budou od pondělí moct registrovat k třetí dávce vakcíny proti covidu, když u nich uplynulo pět měsíců od druhého očkování. Původně se měla možnost otevřít 1. prosince. Končící premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na sociálních sítích informoval, že se podařilo IT systémy připravit na novou vlnu registrací rychleji.

"Počet lidí, kteří mají dostat třetí dávku, je obrovský, je třeba se na to připravit," uvedl Babiš. Vláda podle něj připravuje rozšiřování očkovacích kapacit. Uvedl také, že vedle osvědčené vakcíny firmy Pfizer/BioNTech chce Česko víc zapojit očkovací látku Moderna. Ta bude distribuována do očkovacího centra v Praze na Černém Mostě, které začne fungovat v pondělí.

Babiš také připomenul, že ve druhé polovině prosince obdrží Česko vakcíny pro děti. Fakultní nemocnice dostanou toto očkování napřímo, rodiče tak budou moct s dětmi přijít i mezi vánočními svátky, uvedl premiér. Očekává, že do očkování se víc zapojí praktičtí lékaři.

Posilující, zpravidla třetí dávku očkování, která podle vakcinologů výrazně zvyšuje ochranu proti covidu-19, dostalo zatím v ČR přes 780 tisíc lidí. Nárok na přeočkování mají lidé v současné době šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Počet lidí po zapojení starších 60 let s nárokem na přeočkování stoupne na 2,4 milionu, což je více než třetina všech dosud očkovaných lidí.

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes vyzvala k naočkování posilující dávkou proti covidu-19 u milionu lidí za týden. Chce ulevit nemocnicím. K záměru hledá pomoc u lékařů, dalších zdravotníků i nezdravotnických dobrovolníků. Na posilující dávku vakcíny podle výzvy čeká nyní více než 1,5 milionu zájemců. Přitom už naočkování milionu lidí může změnit dynamiku epidemie, která nyní stále zesiluje, a ochrání za měsíc od zahájení akce před hospitalizací 3000 lidí, před vážným průběhem covidu-19 téměř 500 pacientů, uvedli signatáři.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

Štítky ČR, koronavirus, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Janyška

PŘESTAŇTE VŠECHNY ŠTVÁT A ZAČNĚTE STUDOVAT. JINAK SE COVIDU NEZBAVÍME.

Kdo z vědců nebádá se znalostí teorii spontánního řádu není hoden svého platu, řekl předkladatel této vědecké mohutnosti, nejvyššího univerzálního vědění lidstva vůbec, myslitel myslitelů, nositel Nobelovy ceny F.A.Hayek, náš mimočasový rodák z jižní Moravy. Viz jeho autobiografie. To spontánní řád je autorem jsoucna, nic jiného a nikdo jiný. Pro nábožensky založené je možné, že je to nástroj Boží. V poměru 50 na 50.

Spontánní řád je autorem všeho uspořádaného ve vesmíru, na Zemi zejména, proto jsme. První replikující se, tedy živá, buňka jím byla také a genetická evoluce jím je v čase a v prostoru rovněž. Jsou-li splněny podmínky pro jeho vznik, tedy řídí-li se jeho budoucí prvky pravidly alespoň s podobnou charakteristikou a jsou-li ve vzájemném dosahu, ona podobnost je k sobě má. Vzniká tak nová řídící struktura a prvky spontánního řádu ji podléhají. Spontánním řádem je tedy i lidské tělo a coronaviry. A o to tady jde.

Všechny spontánní řády vykazují sebepořádací, sebezáchovné a seberegulační vlastnosti a účinky. U živých organismů jim říkáme imunitní systém. Jako důkaz tohoto tvrzení lze použít fakt, že život je tu miliardy a člověk miliony let. A bez vědy a zdravotnictví. Ptejme se, jak to ? To totiž samo. Největším úkolem vědy je tedy zjistit jak a proč "to samo" a vlastnosti spontánního řádu využít ve prospěch lidstva. Jiná cesta k objevu toho, jak se věci mají ve skutečnosti, neexistuje. Všechna jiná bádání jsou jen pokustónstvím, mnohdy s tragickými následky.

Jak tedy této danosti využít k likvidaci pandemií, o jiných oblastech medicíny a vědy tu řeč úmyslně není, i když je jasné, že se musí ubírat touto cestou komplexně a vždy také. V případě covidu je tedy nutno zamezit onemocnění covidem, tedy replikaci spontánního řádu zvířecího viru na spontánní řád lidského těla. Ne vyhledávat nemocné. Takový postup se podobá lovu zvěře vhodné k odstřelu. Lidé však jsou tvorové inteligentní a inteligence je schopna v této věci sehrát po správné poradě se skutečnými specialisty kruciální roli.

Co tedy musíme udělat ? Říci lidem, a musí toho být plné sdělovací prostředky, jak se covidu dá ubránit vlastní první pomocí a sebeobranou. Stačí jen aktivovat imunitní systém včas uměle teplotou, získanou okamžitým ohřátím těla zvenčí, stačí oblečením nebo přikrytím, avšak ihned po zjištění prvního pocitu nachlazení, ten je s covidem stejný. Je nutno totiž nahradit přirozený aktivátor imunitního systému, tedy horečku, teplotou umělou, vyvolanou okamžitě po napadení zvenčí. A ta zařídí, že zhruba po hodině až třech je po všem. Pokud ne, byli jsme nepoctiví a nezodpovědní a musíme k lékaři. A to je už pro mnohé katastrofa.

TAK DO TOHO, NEVYMLOUVAT SE A STUDOVAT. MÁM TO VYZKOUŠENÉ 45-LETOU PRAXÍ. ZABRALO TO VŽDY. TEĎ I NA COVID-19.

neděle, 28. listopadu 2021, 20:41

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.