neděle 28. listopadu 2021 René

Budoucí vláda chce zohledňovat protilátky, mohly by být v certifikátech

Budoucí vláda chce zohledňovat protilátky, podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) by mohly být součástí covidových certifikátů. Samotné určení hladiny protilátek v krvi ale podle něj neznamená, že se člověk nemůže nakazit covidem, mít těžký průběh, či dokonce zemřít. Řekl to dnes novinářům. Certifikát o očkování chce budoucí kabinet zkrátit na šest až sedm měsíců po dvoudávkových vakcínách a na tři měsíce po jednodávkové očkovací látce.

Stanovisko k protilátkám podle Válka nyní připravuje výbor imunologické společnosti, otázku řeší i odborná skupina pod vedením předsedy vakcinologické společnosti Romana Chlíbka. Válek se domnívá, že by protilátky mohly být zavedeny do systému covidových certifikátů. "Jakási hladina protilátek by například umožňovala po velmi omezenou dobu totéž, co umožňuje systém OTN," řekl Válek. Zkratkou OTN se označuje prokázání toho, že člověk má očkování proti covidu, negativní test nebo je po prodělání nemoci.

Podle Válka ale neznamená prosté určení hladiny protilátek to, že se člověku nemůže nic stát. Jako příklad uvedl mladého člověka, sportovce, který musel být hospitalizován na jednotce intenzivní péče s covidovou pneumonií, i když měl hodnotu protilátek pod 10 tisíc. Dodal, že lidé, kteří mají protilátky, se nemusejí obávat očkování proti covidu.

Budoucí vláda také v seznamu opatření proti šíření covidu-19 uvádí, že chce certifikát o očkování zkrátit na šest až sedm měsíců u dvoudávkových vakcín, aby měli lidé celý šestý měsíc na to nechat si dát třetí posilující dávku. V případě jednodávkové vakcíny Janssen chtějí zkrácení na tři měsíce. "Budeme zkoumat potřebu dalšího očkování u lidí, kteří prodělali nemoc a dostali dvě dávky," stojí v prohlášení.

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook.com/Vlastimil Válek

Štítky ČR, vláda, koronavirus, Spolu, PirSTAN, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Janyška

KDO NEZNÁ TEORII SPONTÁNNÍHO ŘÁDU NEMŮŽE VĚDĚT, CO JSOU TO CORONAVIRY. MEDICÍNA JI NEZNÁ.

Za teorii spontánního řádu, tohoto autora neživého i živého veškerenstva (myslíme vždy v teoriích a testujeme je zkušeností a novými poznatky) má F.A.Hayek Nobelovu cenu už od roku 1974. Po tehdejším 5-letém zkoumání této vědomostní mohutnosti, tohoto vůbec nejvyššího vědění lidstva, mu ji dali za ekonomii, neboť takový univerzální obor neměli, píše sám ve své autobiografii. Mimochodem, předpověděl rozpad SSSR.

Obával se, že je to vědění až pro příští generace, neboť se lidstvo musí nejprve minimálně ve vědě zbavit náboženských, okultních a konstruktivisticko-racionalistických představ, pověr a mýtů. Pro nábožensky založené však východisko měl. Je-li Bůh, spontánní řád je jeho hlavním nástrojem. Připouští tak Boží existenci 50 na 50.

Co to tedy spontánní řád je ? Je to samovzniklá a neustále samovznikající řídící struktura vesmíru, v naší oblasti jasně nejuspořádanější. Proto jsme. První živá, tedy replikující se, buňka jím byla rovněž a genetická evoluce v čase a v prostoru také. Lidské tělo a coronaviry, o to tady jde, tedy též.

Jak spontánní řád vzniká ? Tím, že věci, a pod tím pojmem si můžeme představit doslova cokoliv, mají tendeci se řídit ve svém chování pravidly alespoň s podobnými charakteristikami a jsou-li ve vzájemním dosahu. Ona podobnost je k sobě má a stávají se pak prvky "svého" spontánního řádu a jsou podřízeny jeho pravidlům. Spontánní řád je schopen se replikovat, tedy vtělovat, v jiné a na jiné. Samozřejmě samovolně a bez rozumového záměru. To samo, řekl už v 17. století Giambattista Vico.

Spontánní řády vykazují sebepořádací, seberegulační a sebezáchovné vlastnosti a účinky. U živých organismů jim říkáme imunitní systémy. Proto tady život je miliardy let a člověk miliony. To ony všechno živé drží živé, lapidárně řečeno. Spontánní řády složitějších organismů se navíc skládají ze spontánních řádů menších, jim podřízených, pro řízení dějů a orgánů jejich těl s jejich menšími, hlavnímu rovněž podřízenými, imunitními systémy.

Co jsou tedy v tomto světle virózy ? Jsou to replikace jiných produktů spontánního řádu, tady virů, na spontánní řád člověka. Ten narušují a jsme nemocní. A tak dlouho, až je náš imunitní systém zlikviduje. Je aktivován přirozenou horečkou, coby odezvou na nepořádek ve spontánním řádu a imunitní systém zabere a za jistý čas zlikviduje vetřelce. Všichni to známe.

Jak je to však u coronavirů ? Úplně stejně, jenže jsou evolučně sofistikovanější a aktivace imunitního systému přirozenou horečkou je už pozdní a mnohdy pro postižené i smrtelná. To když se imunitní systém "zblázní" svým překotným zásahem proti už namnožemému a různě v těle rozlezlému nepříteli a člověka zahubí on sám. Poškození všemožných orgánů těla potom už vede ke konci, neboť původní skladba těla je rozrušena nad únosnou mez.

Co tedy s tím ? Pro znalce teorie spontánního řádu otázka celkem jednoduchá. Vyvolat umělou teplotu zahřátím těla místo přirozené horečky, stačí přikrytím nebo oblečením, a to už při prvním pocitu nachlazení, ten je u viróz vždy stejný. Dokud nebude vyvinut rychlý indikátor přítomnosti virů, musíme spoléhat na pocit, který všichni známe, tedy "něco na mě leze". V žádném případě nečekáme na tzv. příznaky nemoci covid. To je už nemoc, pro mnohé smrtelná. Takto poctivě ohřáté tělo, kruciálně záleží na tom, aby okamžitě po zachycení pocitu nachlazení, se virózám lehce popsaným způsobem ubrání. Za hodinu až tři je po všem.

Co to tedy v tomto smyslu je vakcína ? Nepřesný aktivátor imunitního systému člověka, kam mnohdy vůbec nepatří. Není možné si myslet, že všichni lidé jsou stejní. Každý máme jinou genetickou skladbu, vlastní historii a vlastnosti. Vakcíny jsou tedy jen trefováním se do sebeobranných vlastností lidského těla pokustónstvím, které mnohdy končí tragicky. Ale zejména vyvolávají neoprávněný pocit, že po jejich aplikaci je člověk chráněn a není už roznašečem covidu. Není to pravda. Jen v průměru a krátkodobě vykazují zlepšení situace očkovaných.

Článek však proti vakcínám zaměřen není. Je věcí každého z nás, jak se k věci postaví. Já například jsem nebyl už 45 let nemocen virózou, neboť tuto metodu používám. Mimochodem, rovněž na vědeckou radu. Zabrala mi i na covid.

sobota, 27. listopadu 2021, 19:08

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.