Počasí dnes5 °C, zítra5 °C
Středa 1. února 2023  |  Svátek má Hynek

Jihomoravské nemocnice kvůli covidu omezují návštěvy a požadují nošení respirátorů

Jihomoravské nemocnice se potýkají s nárůstem hospitalizovaných pacientů s covidem. Kvůli zvyšujícímu se počtu nemocných zavádí nová opatření, která se týkají povinného nošení respirátorů nebo omezení návštěv.

K preventivnímu kroku se kvůli zhoršující se epidemiologické situaci rozhodla Fakultní nemocnice u svaté Anny (FNUSA), která od pátku omezuje návštěvní hodiny. Nově bude možné za pacienty přijít pouze dva dny v týdnu, a to v neděli a středu vždy od 14:00 do 18:00 hodin

Návštěvníci jsou po celou dobu pobytu na oddělení povinni nosit respirátor třídy FFP2, při vstupu se vyžaduje také desinfekce rukou. Zároveň žádáme návštěvníky, aby za svými blízkými chodili pouze v případě, že se cítí zcela zdraví. Návštěvy se netýkají pacientů hospitalizovaných s COVID-19,“ sdělil mluvčí svatoanenské nemocnice Jiří Erlebach

Podle Erlebacha přistoupilo zdravotnické zařízení nacházející se v centru Brna k preventivním opatřením už dříve. Jedná se například o povinné nošení respirátorů zdravotnického personálu na infekčním či JIP oddělení. Nasazení ochrany dýchacích cest ale zatím pro zdravotníky či návštěvy povinné není. „Jedná se o doporučení, které zatím nijak nevymáháme,“ řekl Drbně Erlebach. 

Největší nemocnice na Moravě, Fakultní nemocnice Brno (FN), se zatím nechystá zavést plošné nařízení pro personál či návštěvy. Nošení respirátoru je zatím na bázi dobrovolnosti. Nemocnice ale lidem doporučuje, aby je v prostorách nosili. V Bohunicích zatím neomezují ani návštěvnické hodiny.

K dnešnímu dni (čtvrtek) máme 33 pacientů s covidem na standardních lůžkách a 12 pacientů je na JIP. Pokud budou počty hospitalizovaných takto přibývat, zvážíme další opatření. Zatím jsme všem, kteří se pohybují ve vnitřních prostorách nemocnice, doporučili nošení respirátorů,“ uvedla mluvčí FN Brno Veronika Plachá.

Naopak nejpřísnější opatření panují ve znojemské nemocnici, kde se potýkají nejen s narůstajícím počtem hospitalizovaných, ale také s nemocnými zdravotníky. Nově zdravotnický personál musí nosit povinně respirátor, návštěvnících mají ochranu dýchacích cest doporučenou. Nemocnice rovněž omezila od pondělí návštěvní hodiny. Lide mají možnost navštívit blízké ve středu a neděli. „K opatření jsme přistoupili z důvodu skokového nárůstu počtu hospitalizovaných pacientů s covidu, ale také rostoucí nemocnosti zdravotníků,“ vysvětlila Drbně mluvčí Nemocnice Znojmo Petra Veselá.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto FN Brno

Štítky Brno, FN, FNUSA, Covid, Opatření, nemocnice, respirátor, COVID-19, Fakultní nemocnice u sv. Anny, Fakultní nemocnice Brno, Petra Veselá, Nemocnice Znojmo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.