Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Neděle 24. září 2023  |  Svátek má Jaromír
Bez reklam

Náměstkem na ministerstvu zahraničí se stal bývalý velvyslanec Dvořák

Náměstkem na ministerstvu zahraničí se stal bývalý velvyslanec ČR v Kuvajtu Martin Dvořák (STAN). Dnes to na twitteru potvrdil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). V minulosti byl Dvořák také generálním konzulem ČR v New Yorku nebo primátorem Hradce Králové.

"Pane náměstku, vítejte zpět v Černínském paláci. Těším se na spolupráci," sdělil dnes ráno Lipavský v reakci na Dvořákovo oznámení na sociálních sítích, že se vrací do diplomacie.

"Když jsem za sebou v červenci zavřel dveře ministerstva zahraničních věcí, ani ve snu mě nenapadlo, že se na Černín za pět měsíců vrátím. Ale změnila se vláda a pracovat pro tu novou už snad nebude dalším soubojem mezi loajalitou a svědomím," napsal dnes na twitteru Dvořák. Doplnil, že do funkce nastupuje dnes. Nová vláda Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) byla jmenována v pátek.

Z radnice do válkou zpustošeného Kosova. Základy svobodného státu nastavoval po ukončení konfliktu také bývalý český primátor

Pokud se podíváte do životopisu Martina Dvořáka, možná nabydete dojmu, že jednoduše všechno zmíněné nejde stihnout za jeden život. Dnes čtyřiašedesátiletý český velvyslanec v Kuvajtu se do povědomí široké veřejnosti zapsal hned po Sametové...

Dvořák začínal v politice v listopadu 1989 v Občanském fóru. Později byl členem ODA a Volby pro město. V 90. letech byl prvním porevolučním královéhradeckým primátorem a později městským zastupitelem.

Na přelomu tisíciletí Dvořák působil v misi OSN při poválečné obnově Kosova. V roce 2003 přesídlil do Iráku, kde byl politickým poradcem při sestavování dočasných místních vlád. Od roku 2005 pracoval na ekonomickém oddělení české ambasády ve Washingtonu, po dvou letech se stal vedoucím oddělení. V září 2012 začal působit jako český generální konzul v New Yorku a v roce 2017 se stal velvyslancem v Kuvajtu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto archiv Martina Dvořáka

Štítky ČR, vláda, diplomacie, personální, Dvořák, Martin Dvořák, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Česko, Jan Lipavský, Starostové a nezávislí, New York, Kuvajt, Česká pirátská strana, Twitter, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Náměstkem na ministerstvu zahraničí se stal bývalý velvyslanec Dvořák  |  Domácí  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.