Počasí dnes21 °C, zítra25 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Protestní hnutí ve volbách určitou šanci má, shodují se politologové

Šance na úspěch vznikajícího politického hnutí, za kterým stojí iniciativa Chcípl PES, závisí mimo jiné na vývoji situace v nejbližších měsících nebo na schopnosti vytvořit funkční organizační kostru. Na dotaz to uvedl politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Musí také najít schopného lídra. Podle Josefa Mlejnka z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy hnutí, které v sobě naakumuluje naštvanost či frustraci lidí vyvolanou koronavirovou pandemií a jejími důsledky, ve volbách zabodovat může. I podle Kopečka má takto zaměřená strana šanci prorazit, nyní je to ale nejisté.

Zakladatelé iniciativy Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s protiepidemickými opatřeními vlády, budou dva týdny jezdit po nově vznikajících buňkách v Česku a diskutovat se svými členy o programu vznikajícího politického hnutí. Se zájemci chtějí mluvit o tom, co by se v něm mělo objevit. "Zatím se zaměřujeme na zdravotnictví, obnovu hospodářství a podnikání, školství a ekonomiku a k těmto oblastem sháníme odborníky," uvedl dnes zakladatel hnutí Jiří Janeček. Zasáhnout chce do podzimních voleb.

Šance na úspěch podle Kopečka závisí na několika faktorech. Prvním je vývoj koronavirové situace v nejbližších měsících. "Pokud stávající vysoká nespokojenost se schopností vlády pomoci podnikatelům v těžké situaci bude trvat, udrží se podhoubí pro úspěch podobné formace ve volbách v říjnu 2021," uvedl. Za důležité považuje také vytvoření funkční organizační kostry. "Na rozdíl od hnutí nekandidujícího ve volbách a protestujícího čas od času na náměstí je tady potřeba vytvořit kandidátky ve 14 krajích a nachystat volební kampaň, což je přece jenom výrazně náročnější," doplnil Kopeček.

Potřeba je podle něj též schopný lídr. Kopeček si není jistý, jestli se někdo takový v iniciativě nachází. "Poslední faktor je konkurence. Nespokojenost s vládními opatřeními vyjadřuje většina opozice, která má proti nové iniciativě výhodu stabilního a dlouhodobého politického zázemí," poznamenal. Celkově podle něj nová takto zaměřená strana určitou šanci prorazit má, ale v tuto chvíli je to nejisté.

"Hnutí, které v sobě nějak naakumuluje naštvanost či frustraci lidí vyvolanou pandemií a jejími důsledky, ve volbách zabodovat samozřejmě může. Záleží ale na tom, kdo bude za takové hnutí vystupovat, kolik sežene peněz na činnost, jaký postoj zaujmou etablované strany a podobně. Zatím je to tedy jen potenciál, který se již snaží podchytit třeba Václav Klaus starší," uvedl Mlejnek.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pražská Drbna

Štítky ČR, koronavirus, volby, Chcípl PES, politologové, Lubomír Kopeček, Josef Mlejnek, Hnutí PES, Masarykova univerzita, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Česko, Jiří Janeček, Václav Klaus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Janyška

VĚDECKÁ RADA KE COVIDU-19. (Psáno srozumitelným jazykem pro veřejnost).1. Co je to teorie spontánního řádu ? Vědecká materie předložená lidstvu nositelem Nobelovy ceny F.A.Hayekem. Spontánní řád je to JEDNO, z čeho všechno uspořádané ve vesmíru pochází, a na Zemi zejména, co všechno uspořádává dlouhodobě k lepšímu. Také jejich vzájemnými replikacemi. 2. Co je to první živá buňka ? Je to spontánní řád ! Je to život sám.3. Co je to lidské tělo ? Spontánní řád, jako všechny spontánní řády, se svými sebepořádacími, sebezáchovnými a seberegulačními vlastnostni a účinky, tady imunitním systémem. 4. Co je to zvířecí virus ? Spontánní řád se svými, již vyjmenovanými, účinky a vlastnostmi.5. Co je to covid-19 ? Je to evoluční vtělení spontánního řádu jistého druhu zvířecích virů, zřejmě netopýřího, do spontánního řádu lidského těla tak nešťastné, že jeho přítomnost a inkubace v těle likviduje prvky spontánní řádu lidského těla, tedy plíce, ledviny na co jen pomyslíme. Covid-19 umí "ošálit" imunitní systém lidského těla a k jeho aktivování horečkou, jako vždy u viróz, dojde pozdě. To u starších a nemocných lidí může vést ke smrti. Zvláště, když žijí s horečkami třeba týden.6. Jak zabránit covidu-19 ve jmenované replikaci, tedy infikování těla ? Velmi jednoduše. Musíme k prvnímu bodu inkubace co nejblíže. Nesmíme lidi vést k vyhledávání tzv. příznaků. To je už nemoc a to je už "vědecká" vražda z omylu a u čekajících na ně a napadených covidem nevědomá sebevražda. 7. Co tedy uděláme ? Snažíme se zachytit známý pocit "něco na mě leze" a okamžitě měříme teplotu. Už při 36,8 se těla zaptáme ohřátím zvenčí oblečením, zda mu něco není. Když ohřívání odmítne, je v pořádku, když ne, ohříváme tak dlouho, až řekne dost. Už zvedlo teplotu krve a ta aktivovala imunitní systém a ten vetřelce vyhledal a zničil. V době covidové známe jen covid, žádné nachlazení a chřipky. Tak k věci přistupujeme. Trvá to tak půl hodiny až 3.Na závěr ubezpečuji, že tato metoda je vědecká, velmi bezpečná, rychlá, úspěšná, jednoduchá a prakticky zadarmo. Takto totiž aktivuje horečka imunitní systém u běžných nachlazení a chřipek, bohužel však pozdě. Lidé chodí s horečkami a myslí si, že je to přejde. Skoro nikdy nepřejde a oni musejí do postele. Když teplotu těla vyvoláme v předstihu popsaným umělým způsobem, aktivujeme imunitní systém včas a ten si vždy poradí. Vždyť viry jsou namnožené ještě málo. Povrzuji to 40-letou osobní zkušeností na všemožné virózy. Vždy to zabralo. I na covid u mně i u jiných lidí, covid přeživších. U mně řízeně za 3 hodiny, a u nich náhodou a za týdny. PANDEMIE JSOU VŽDY PŘEDNOSTNĚ VĚCÍ INDIVIDUÁLNÍ, NE KOLEKTIVNÍ !

Pondělí, 1. února 2021, 17:25Odpovědět

Protestní hnutí ve volbách určitou šanci má, shodují se politologové  |  Domácí  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.