Počasí dnes20 °C, zítra25 °C
Neděle 1. října 2023  |  Svátek má Igor
Bez reklam

Všechny strany se shodly. Prodeji frýdlantské nemocnice už nic nestojí v cestě

Krajská nemocnice Liberec od 1. července převezme Nemocnici Frýdlant. Dohodu o převodu včera podepsal generální ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš a předseda představenstva EUC Václav Vachta.

Zastupitelé kraje i města Frýdlant schválili na svých zasedáních kroky, které podmiňují prodej nemocnice. „Cena je stanovena na 8 640 000 korun,“ uvedl mluvčí kraje Filip Trdla. Došlo i na dohodu o vzájemné spolupráci při zajišťování jednodenní chirurgie na lůžku a laboratorní diagnostiky.

„EUC bude až do roku 2030 zajišťovat i provoz lékárny,“ informoval Trdla. Nákup nemocnice je podle hejtmana naprosto nutný. „Je nemyslitelné, aby lidé z Frýdlantska dojížděli za veškerou zdravotní péčí do Liberce,“ komentoval Martin Půta.

Radost z odkupu nemocnice má i vedení města Frýdlant. To by mělo zajistit postupnou rekonstrukci nemocničního areálu. „Město se zavázalo k investici tří milionů korun, které půjdou na pořízení projektové dokumentace k první části rekonstrukce areálu,“ vyjádřil se starosta Dan Ramzer.

Autoři | Foto Liberecký kraj

Štítky Frýdlant, nemocnice, odkup, Krajská nemocnice Liberec, Nemocnice Frýdlant, Martin Půta, Dan Ramzer, Liberec, Frýdlantsko

Všechny strany se shodly. Prodeji frýdlantské nemocnice už nic nestojí v cestě  |  Domácí  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.