sobota 26. listopadu 2022 Artur

Sázky na fotbalové mistrovství světa mohou v Česku znovu dosáhnout 2,5 miliardy korun

Sázky na fotbalové mistrovství světa by se mohly v Česku stejně jako před čtyřmi lety pohybovat okolo 2,5 miliardy korun. Částka by byla ještě vyšší, kdyby se šampionátu účastnila česká reprezentace, která ale bude v Kataru chybět. V pořadí 22. fotbalové MS začne v neděli.

Všichni bookmakeři favorizují Brazílii a jejími největšími soupeři budou podle kurzů Argentina a evropské celky - obhájce titulu Francie, Anglie, Španělsko či Německo.

"Od dob Pelého i Maradony jsou favorité pořád stejní. K tajným favoritům patří Belgie, Nizozemsko a Portugalsko. Bookmakeři se při určení favoritů na vítěze velkých šampionátů, jako je MS, obvykle příliš nemýlí. Velká překvapení se často nekonají. Že by vyhrála třeba Kanada? To by muselo všechno zamrznout, což v Kataru nehrozí," uvedl bookmaker Tipsportu Petr Urbanec.

V roce 2018 dosáhly v Česku sázky na fotbalové MS rekordních zhruba 2,5 miliardy korun. Tipsport i Fortuna letos odhadují, že budou mít sázky přes miliardu korun, Chance okolo 280 milionů korun. "Je ohromná škoda, že se na mistrovství nepředstaví také český tým, v případě jeho účasti bychom se v otázce náběrů klidně mohli pohybovat až na hranici 1,5 miliardy korun," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Ostatní společnosti absolutní hodnotu většinou nezveřejňují.

Aktuální sázky šplhají třeba u Tipsportu k 20 milionům korun. Během šampionátu se takové částky očekávají na jediný atraktivní duel, což jsou většinou zápasy favoritů s outsidery. "Opravdový nápor se koná až během šampionátu," přitakala Markéta Světlíková za Chanci.

Sázet lze na všechno možné, třeba na nejlepšího střelce, vítěze zápasů, skupin, počet branek v utkání, výsledek poločasů jednotlivých zápasů či počet gólů v nastavených časech. Sazkabet připravila novinku, tipy na to, zda budou překonány historické rekordy v různých situacích. "Patří mezi ně například, jestli brankář vstřelí gól v turnaji, nejrychleji udělená červená karta od výkopu, nebo tip na nejmladšího střelce gólu," řekla Veronika Diamantová, mluvčí Sazky.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto qatar2022.qa

Štítky ČR, Katar, hry, sázky, fotbal, svět

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.