Počasí dnes27 °C, zítra28 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Architektka a urbanistka Eva Le Peutrec exkluzivně na 3. ročníku konference Světlo

PR článek, aktualizováno 12. června 2024, 11:55

Praha 12. června 2024 (PROTEXT) - Eva Le Peutrec je jednou z nejúspěšnějších českých osobností v oblasti architektury, mimo jiné první Češkou podepsanou pod více než dvaceti projekty mrakodrapů ve světových metropolích. Zvítězila v řadě architektonických soutěží. V Číně navrhla město pro milion lidí, koncertní sály či nádraží pro rychlovlaky. Na Kapverdách zase momentálně podle jejího návrhu vzniká nová luxusní městská čtvrť. V září přijede jako exkluzivní host na třetí ročník konference Světlo, která se bude konat ve dnech 17.–18. září v pražském O2 Universu.

Speciálně kvůli konferenci Světlo, která má letos podtitul Magie světla v architektuře, Eva Le Peutrec přicestuje z Nové Kaledonie, kde s rodinou žije a odkud řídí projekty své architektonické kanceláře E-STUDIO. Na konferenci exkluzivně vystoupí s přednáškou Světlo v architektuře.

„Pozvání na konferenci jsem přijala, protože je pro mě velmi důležité zvyšovat zájem o architekturu a kvalitu prostředí, které nás obklopuje. A právě světlo hraje v architektuře zásadní roli. Umí navodit správnou atmosféru, prostor změkčit nebo, naopak, dramaticky zvýraznit. Dokáže nehmotným tvarovat hmotné, což mě nepřestává fascinovat,“ říká Eva Le Peutrec.

Eva Le Peutrec patří k osobnostem, které po sobě zanechávají výrazné profesní stopy napříč kontinenty: Je úspěšná architektka a urbanistka, mimo jiné autorka více než dvaceti projektů mrakodrapů ve světových metropolích. V roce 2005 přijela do Šanghaje, o čtyři roky později zde ve svých devětadvaceti letech vyprojektovala první mrakodrap. V Číně navrhla město pro milion lidí, nádraží pro rychlovlaky, knihovny, koncertní sály a řadu dalších staveb. Vytvořila třeba také návrh rekonstrukce pařížské katedrály Notre-Dame. Na kontě má více než 140 architektonických projektů a dvě autorské knihy. Pracuje na široké škále projektů po celém světě a spolupracuje s kanadskou architektonickou kanceláří Allied Architects International se sídlem v Šanghaji. Je vítězkou řady architektonických soutěží, v nichž dokázala porazit světově proslulé osobnosti. Jediné, co podle vlastních slov v portfoliu zatím nemá, jsou věznice a krematoria. Momentálně na Kapverdách navrhuje na osmi hektarech novou městskou čtvrť s pětihvězdičkovým hotelem, luxusními vilami a apartmány, sportovním a konferenčním centrem a velkým parkem s operou poskytující dechberoucí výhled na oceán.

3. ročník konference Světlo účastníky provede mnoha různými zákoutími světla a bude se mimo jiné věnovat vlivu této veličiny na naše vnímání: Světlu jako funkčnímu, estetickému i psychologickému činiteli. Odborníci se budou zabývat tématy týkajícími se osvětlování interiérů, volby osvětlovacích soustav, úlohy světla v prostoru i jeho skrytých možností. Současně představí osvětlení jako klíčový prvek projektové dokumentace pro stavební přípravu a nedílnou součást realizací všech úrovní. Akci pořádá Svaz podnikatelů ve stavebnictví ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR. Více na www.konferencesvetlo.cz.

O SPS

Svaz podnikatelů ve stavebnictví je dobrovolnou zájmovou organizací a zároveň vrcholným představitelem českého stavebnictví. Podtrhuje význam pozemního a dopravního stavitelství a také vodohospodářských staveb v České republice. Jako lídr stavebního průmyslu garantuje svým členům zastupování oboru na nejvyšší možné úrovni. Svaz vznikl v roce 1990 a reprezentuje většinu kapacity stavební produkce v České republice. Hájí zájmy svých členů a usiluje o příznivé podnikatelské prostředí v legislativě a hospodářské politice na celostátní úrovni i v regionech. Více na webu, linkedInu a twitteru Svazu.

Kontakt pro média:

Kristýna Dolejšová

tisková mluvčí Svazu podnikatelů ve stavebnictví

Tel.: + 420 602 141 313

e-mail: press@sps.cz

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Architektka a urbanistka Eva Le Peutrec exkluzivně na 3. ročníku konference Světlo  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.