středa 1. prosince 2021 Iva

Čtete text rubriky Blogy a komentáře. Jedná se názor autora, který se nemusí shodovat s postojem redakce.

AdBlue kritický nedostatek, nebo šmelina

Je nedostatek AdBlue na čerpacích stanicích způsobeno vysokými vstupními náklady na výrobu, nebo je to jen další tah na vysátí peněz ze státního rozpočtu.

Jak jste si jistě stačili všimnout, v televizi, v rádiu i mezi řidiči je AdBlue v posledním týdnu nejrozšířenější výraz. Ceny pohonných hmot raketově rostou a jejich výše se jistojistě promítne do cen služeb a výrobků. 

Zpřísňující se emisní normy již před mnoha lety donutily výrobce nákladních vozidel implementovat tuto katalitickou složku do provozních náplní automobilů. Dnes je již běžnou součástí i moderních osobních automobilů se vznětovými motory.

Pro střední Evropu je jedním z největších výrobců tohoto činidla SLovenská firma DUSLO patřící do skupiny AgroFert!

Podle vedení společnosti se výroba AdBlue zastavila kvůli nevýhodné situaci na trhu. PLyn je drahý vstupní artikl. NIcméně nikdo si neuvědomuje, že na této složce závisí obchod v celé Evropě. Nebude-li AdBlue, kamiony budou paralizované na čerpacích stanicích a zboží se nedostane k zákazníkovi.

Minulý týden přišla vláda České republiky s nápadem- doplnit AdBlue do hmotných státních rezerv. a to Prosím pěkně po několikanásobném zdražení onoho produktu. 

Doby, kdy jste litr AdBlue natankovali na pumpě za 9koru jsou ´davno pryč. Částky, alespoň u nás v JIhočeském  kraji atakují hranici 50ti korun za litr "modrého nesmylu". 

Nabízím Vám k zamyšlení situaci.

1. Jste politik vlastnící fabriku na výrobu krajně potřebné kapaliny pro provoz vznětových motorů

2. Prohráli jste volby a vaše strana skončí v opozici.

3. Když se vrátím k bodu 2) Jako premiér republiky jste skončili a zřejmě Vás vydají k trestnímu stíhání kvůli čerpání a zneužití Evropských dotací pro vastní kšeft.

Proč tedy naposledy "nezavařit" České republice a nepodojit státní kasu o peníze, za které jim milostivě prodám zbytky skladových AdBlue za 50korun/litr .

Jedná se  dočasný stav, jistě si najdeme jiného dodavatele onoho katalytického činidla, nicméně drzost, se kterou vystupují majitélé společnosti DUSLO.

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.