Počasí dnes6 °C, zítra5 °C
Pátek 3. února 2023  |  Svátek má Blažej

Schillerová: Babiš podle mě bude kandidovat na prezidenta, bylo by to dobře

Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude podle osobního názoru bývalé ministryně financí a místopředsedkyně hnutí ANO Aleny Schillerové kandidovat na prezidenta. S Babišem o tom ale nemluvila, podle ní zatím skutečně není rozhodnutý. Schillerová to dnes řekla v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. Babiš v sobotu na sněmu hnutí ANO, kde podle očekávání obhájil předsednickou pozici, oznámil, že ke své případné prezidentské kandiduře se vyjádří v září - v nejzazším možném termínu.

"Že se zatím nepostavil jasně ke své kandidatuře na prezidenta, je pravda i v našich vnitřních kruzích, on skutečně o tom přemýšlí, není rozhodnutý. To, co říká navenek, tak je pravda. On málokdy by dokázal takto blafovat. Já osobně si myslím, že se nakonec rozhodne kandidovat, to je můj osobní tip, rozhodně jsem s ním o tom nemluvila, protože on není rozhodnut. A bylo by to dobře," řekla Schillerová.

V sobotním projevu v úvodu celostátního sněmu opozičního hnutí ANO v Praze Babiš uvedl, že zatím neřekne, zda bude kandidovat na začátku příštího roku v prezidentské volbě. Definitivně se plánuje vyjádřit v září, protože se jedná o nejzazší možný termín. ANO podle něj musí v každém případě postavit kvalitního kandidáta, který osloví lidi napříč společností a bude pracovat i pro lidi, kteří ho nevolili.

Zájem o účast v prezidentské volbě projevili podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš. Do boje o Hrad bude chtít vyrazit i bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Už dříve kandidaturu oficiálně oznámili například senátor Marek Hilšer, komik Miloš Knor, prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová a advokátka Klára Long Slámová. Komunisté se rozhodli do volby vyslat bývalého místopředsedu strany Josefa Skálu.

Ve veřejném prostoru znějí jména tří desítek možných účastníků klání o Pražský hrad. Někteří již prezidentskou kampaň zahájili, sbírají podpisy voličů pod kandidátní petici nebo si založili volební stránky, další s definitivním oznámením svého zájmu vyčkávají. K adeptům by mohli patřit někdejší vysoký představitel NATO i české armády Petr Pavel či bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com/Alena Schillerová

Štítky ČR, Babiš, prezident, Schillerová, Andrej Babiš, Alena Schillerová, ANO 2011, Terezie Tománková, CNN Prima News, NATO, Petr Pavel, Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Karel Janeček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.