neděle 20. června 2021 Květa

Komunisté zahájili sněmovní kampaň se sloganem Šance na nový začátek

Se sloganem Šance na nový začátek a programem shrnutým do pěti priorit zahájila včera na pražském Střeleckém ostrově kampaň do sněmovních voleb KSČM. Předseda strany Vojtěch Filip při představení programu a lídrů kandidátek řekl, že volba KSČM znamená jistotu pro budoucnost. Strana se podle něj ale nestydí ani za svou minulost a to, že v posledních letech tolerovala vládu ANO a ČSSD.

Filip uvedl, že komunisté mají za sebou řadu kampaní, ale i úkolů, které zvládli. V posledních 30 letech podle něj KSČM dokázala hrát roli konstruktivní opozice, ale také vedoucí roli v krajích a městech. "Je schopná nést odpovědnost za vývoj v celém státě," řekl. Komunisté se podle něj nestydí, že v posledních třech letech tolerovali vládu Andreje Babiše (ANO), připouští si svou odpovědnost za vládní politiku, i když přímo v kabinetu nebyli.

Mezi pět priorit komunistické kampaně, označených jako 5P, patří pomoc potřebným, péče o děti, podmínky pro život v bezpečí, právo na důstojný život a příroda a životní prostředí. KSČM chce na alespoň 20.000 korun zvýšit minimální mzdu, která nyní činí 15.200 korun, prosazovat chce i kratší pracovní týden o 35 hodinách. Komunisté chtějí také "výrazně zdanit" nadnárodní firmy a internetové giganty či zavést tzv. miliardářskou daň.

Cílem komunistů je také odchod ČR ze Severoatlantické aliance a obnova všestranných vztahů s Ruskem a Čínou. Prosazují rovněž obědy zdarma v mateřských školkách a na prvním stupni základních škol, ale i učebnice a školní pomůcky zdarma. V programu je také návrat správy vodních zdrojů do rukou krajů a obcí a dostavba jaderných elektráren v rámci tendru "bez záměrného strašení bezpečnostními hrozbami".

Filip zdůraznil, že strana nemá za sebou žádné korupční aféry, nevyjasněné majetkové vztahy či minulost s přeběhlíky. Vždy podle něj plnila slovo a program. "Volba KSČM znamená jistotu pro budoucnost, novou šanci na lepší život," uvedl.

KSČM v posledních volbách do Sněmovny získala 7,76 procenta hlasů a se ziskem 15 mandátů dopadla nejhůře ve své polistopadové historii. Filip v dubnu uvedl, že komunisté nechtějí klesnout pod výsledek z roku 2017. Podle volebních modelů KSČM osciluje kolem pětiprocentní hranice potřebné pro vstup do dolní parlamentní komory.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto KSČM

Štítky ČR, KSČM, volby, sněmovna, kampaň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Čáp

Komunisty zakázat a vedení zavřít do uranových dolů.Přesně tak jak to dělali oni.divím se jak je možné že tyto zrůdy ještě mohou rozhodovat o této zemi.Ale my jsme Česko bohužel.

sobota, 5. června 2021, 11:10

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.