sobota 6. března 2021 Miroslav

Hamáček bude obhajovat funkci předsedy ČSSD

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček bude na dubnovém sjezdu ČSSD obhajovat funkci předsedy strany. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD). Svou kandidaturu na šéfa sociálních demokratů před týdnem ohlásil místopředseda ČSSD a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Pokud chce někdo někam kandidovat, je vždy dobré si nejprve zjistit, zda má vůbec podporu, řekl Hamáček. "Vzhledem k tomu, že cítím podporu středních Čech, což je můj domácí region, tak kandidovat budu," dodal.

Po zveřejnění Petříčkovy kandidatury Hamáček uvedl, že své rozhodnutí o obhajování funkce oznámí včas a až to uzná za vhodné. Nejprve je dobré objet všechny regiony a zjistit podporu a názory a pak teprve oznamovat kandidatury, řekl.

Hamáček byl zvolen předsedou ČSSD v únoru 2018 na mimořádném sjezdu strany v Hradci Králové. Kandidoval proti němu tehdejší úřadující šéf strany Milan Chovanec a také bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Na sjezdu o rok později Hamáček funkci obhájil na další dva roky, protikandidáta neměl.

Sjezd ČSSD se má uskutečnit 9. a 10. dubna. Hamáčkův odchod z čela sociální demokracie a okamžitý odchod strany z menšinové vlády s hnutím ANO chtějí na sjezdu prosazovat bohumínští sociální demokraté.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ČSSD

Štítky ČR, ČSSD, sjezd, Hamáček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Servus Magus

Rozkaz zní jasně, dotáhnout ČSSD pod 5%. A z Lidového domu se ozve rázné a hlasité : "Provedu!". Jestli to zvládne Hamáček nebo Petříček je nám úplně jedno.

pondělí, 22. února 2021, 16:44

Jiří Roušar

Radši ať si koupí věnec !

pondělí, 22. února 2021, 09:21

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.