So 15. 8. 2026Hana

Česká zemědělská univerzita v Praze

Ilustrační fotografieDomácí

Na většině pražských VŠ je kapacita kolejí dostatečná

Na většině pražských vysokých škol nemají studenti problém získat lůžko na kolejích. Výjimkou je Česká zemědělská univerzita, která v průměru neuspokojí zhruba tři stovky žádostí, sdělila ČTK ředitelka jejích Kolejí a menzy Jana Rácová. Naopak na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) uspokojují i řadu žádostí studentů z jiných škol.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
V Liberci se úředníci do zámku a bývalé Kooperativy přestěhují na podzimSpolečnost

V Liberci se úředníci do zámku a bývalé Kooperativy přestěhují na podzim

Liberecký magistrát chystá stěhování asi šestiny svých úředníků. Část zámku v horním centru města a bývalou pobočku Kooperativy nedaleko radnice začnou využívat od podzimu. Prostory v obou budovách se pro ně nyní upravují, což si vyžádá zhruba deset milionů korun. Je to po pěti milionech v každé bez vybavení nábytkem, řekl náměstek primátora pro územní plánování, majetek a sport Adam Lenert (ANO).

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciDomácí

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook