Aspen Institute Central Europe
DomácíŠpidla: Chybí efektivní spolupráce mezi vrcholnými politiky a státní správou
Základním problémem české veřejné správy je to, že neexistuje efektivní spolupráce mezi politickou úrovní a úrovní samotné státní správy, jež musí být odborná a nestranná. V diskusi na dnešní konferenci Aspen Institute Central Europe s názvem Kam kráčíš, Česko/Evropo 2021 to řekl bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD). Na chybějící kooperaci těchto dvou složek upozornili též někdejší předsedové vlád Slovenska Mikuláš Dzurinda a Polska Marek Belka.
DomácíNízká kvalita učitelů jde ruku v ruce s finančním ohodnocením
Konference Kam kráčíš, Česko?, která se uskutečnila v Pražské křižovatce, měla za cíl komplexně zhodnotit politický, hospodářský a společenský vývoj České republiky. Navázala při tom na předchozí ročníky a stavěla na práci expertních skupin odborníků z byznysu, státní správy i akademické obce mapujících stav České republiky v pěti oblastech: konkurenceschopnost, kvalita vládnutí, vzdělávání, obrana a bezpečnost, kvalita života.
DomácíNejvětší problém rozvoje České republiky jsou exekuce, zastaralost vzdělávání a zkostnatělost státní správy
Konference Kam kráčíš, Česko?, která se letos uskutečnila 22. listopadu v Pražské křižovatce, měla za cíl komplexně zhodnotit politický, hospodářský a společenský vývoj České republiky. Navázala při tom na předchozí ročníky a stavěla na práci expertních skupin odborníků z byznysu, státní správy i akademické obce mapujících stav České republiky v pěti oblastech: konkurenceschopnost, kvalita vládnutí, vzdělávání, obrana a bezpečnost, kvalita života.









