Počasí dnes27 °C, zítra28 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Nádvoří Clam-Gallasova paláce – nová letní open-air scéna

PR článek, aktualizováno 13. června 2024, 8:22

Praha 13. června 2024 (PROTEXT) - Muzejní noc v Clam-Gallasově paláci s filmem o posledním z impresionistů, houslovým recitálem a sklenkou dobrého vína. 3Kino Letní scéna začíná 15. června! 

Novinka v pražské prázdninové kulturní nabídce je 3KINO LETNÍ SCÉNA v samém srdci Prahy. Na nádvoří Clam-Gallasova paláce na diváky čekají nezapomenutelné večery. Lákadlem jsou zejména artové filmy, které obvykle nejsou součástí programové letní nabídky. Pořadatelé slibují příjemnou atmosféru, občerstvení přímo na nádvoří, řešení v případě nepřízně počasí a zejména promyšlenou dramaturgii. Kvalitní filmy totiž doplní kulturní program “Čekání na tmu” v podobě živé hudební klasiky i alternativy či autorských čtení renomovaných spisovatelů.

Program 3Kino Letní scény ve spolupráci s Muzeem města Prahy startuje v červnu Muzejní nocí. Bezplatně si tak 15. 6. mohou příchozí prohlédnout nejen interiéry barokního paláce, ale zároveň je pro ně připravena životopisná filmová lahůdka o posledním z impresionistů - Malíř jejího těla. „Clam-Gallasův palác je místem, kde se snoubí umění, kultura a historie. Letní scéna na jeho nádvoří je proto unikátní příležitost zažít letní, takřka festivalovou atmosféru v autentických historických prostorách,“ říká ředitel 3Kino Vavřinec Menšl. Přijďte si v centru Prahy vychutnat sklenku vína a všechny podoby umění.

Kudy na nádvoří Clam-Gallasova paláce: vchod Husova, Mariánské náměstí a Linhartská

Program na červen

15. června 21:30

Malíř jejího těla 

Režie: Martin Provost / 2023

Malíř jejího těla (2023) | ČSFD.cz

Malíř jejího těla (Bonnard, Pierre et Marthe): CZ HD Trailer (2023 )

Když se francouzský malíř Pierre Bonnard setkal s Marthou de Méligny, netušil, že se tato samozvaná aristokratka stane inspirací a smyslem jeho života a díla. Jeho vrcholná plátna mu vynesla označení „malíř štěstí“, „mistr intimismu“ nebo „poslední z impresionistů“. Čekání na tmu vám může zpříjemnit nejen sklenka dobrého vína, ale i večerní prohlídka Clam-Gallasova paláce. A také finsko-česká houslistka, klavíristka a zpěvačka Heidi Johanna Vacek, která od 19 hod. představí nejen svou tvorbu, ale také klasické skladby a covery.

 

22. června 21:30

Hmyz 

Režie: Jan Švankmajer / 2018

Hmyz (2018) | ČSFD.cz

Hmyz (2018) trailer nového filmu Jana Švankmajera

Během zkoušky ochotnického divadla se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav ze hry “Ze života hmyzu”. Švankmajer se zde opět ukazuje jako mistr znepokojivých surrealistických animací. Čekání na tmu zpříjemní sklenka dobrého vína a večerní prohlídka Clam-Gallasova paláce.

 

27. června 21:30

Malíř jejího těla

Režie: Martin Provost / 2023

Čekání na tmu zpříjemní sklenka dobrého vína a večerní prohlídka Clam-Gallasova paláce.

 

29. června 21:30

Caravaggiův stín 

Režie: Michele Placido / 2022

Caravaggiův stín (2022) | ČSFD.cz

Caravaggiův stín (2023) CZ HD trailer

Itálie roku 1600. Michelangelo Merisi – známý spíše jako Caravaggio – je geniální umělec. Když se papež Pavel V. dozví, že Caravaggio používá pro své sakrální obrazy jako modely prostitutky, zloděje a tuláky, pověří tajného vatikánského agenta, aby provedl důkladné šetření. Film zobrazuje složitý a dobrodružný Caravaggiův život a odhaluje jeho složité vnitřní rozpory a hluboká temná muka.

Čekání na tmu zpříjemní sklenka dobrého vína a večerní prohlídka Clam-Gallasova paláce. Atmosféru bude dokreslovat hudebním doprovodem písničkářka a kytaristka Martina von W.

 

Více o programu a vstupenky na www.3kino.cz

Podrobnosti o Clam-Gallasově paláci: www.clam-gallas.cz

Muzeum města Prahy: www.muzeumprahy.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nádvoří Clam-Gallasova paláce – nová letní open-air scéna  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.