Počasí dnes27 °C, zítra28 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Bezpečí na dosah ruky: Jak SOS tlačítko Senzoor mění životy seniorů

PR článek, aktualizováno 12. června 2024, 12:20

Praha 12. června 2024 (PROTEXT) - V dnešní uspěchané době, plné technologií a nových vynálezů, se někdy může zdát, že opravdové lidské potřeby zůstávají na okraji zájmu. Naštěstí existují projekty, které dokazují opak. Jedním z nich je inovativní SOS tlačítko od brněnské společnosti Senzoor, zařízení, které každý den dokazuje, že technologie může být skutečně na straně lidí – především těch, kteří ji potřebují nejvíce, našich seniorů a lidí se speciálními potřebami.

Ve světě, kde každá minuta může rozhodnout o životě, přichází SOS tlačítko Senzoor jako spolehlivý ochránce. Díky pokročilé technologii NB-IoT, ve spolupráci se společností Vodafone, a kompaktnímu designu, který je nositelný jako náramkové hodinky, poskytuje toto zařízení nejenom pocit bezpečí, ale reálnou pomoc v nejkrizovějších momentech.

Senzoor je výjimečný. Na rozdíl od organizací poskytujících tísňovou péči není hlídaná osoba v kontaktu s dispečerem, ale nouzové volání obdrží člen rodiny nebo jiná blízká osoba. Můžete nastavit až 5 kontaktů, které budou v případě nouze kontaktovány plně automatizovanou centrálou pomocí hovoru, SMS nebo e-mailu. Tímto způsobem Senzoor nejen zajišťuje bezpečí, ale také posiluje rodinné vazby a přispívá ke kvalitnějšímu životu lidí se zhoršeným zdravím. Služba je navíc cenově dostupnější díky plné automatizaci. Tím se Senzoor stal největším poskytovatelem obdobné technologie v ČR podle počtu uživatelů.

Ve skutečnosti každý den dochází jen v České republice k více než 40 případům, kdy uživatelé pomocí tlačítka Senzoor volají o pomoc nebo se aktivuje detekce pádu. To je přímým důkazem jeho nenahraditelné role v životech mnoha lidí. Za čtyři roky své existence SOS tlačítko Senzoor zaznamenalo tisíce vyřešených alarmů a poslalo desítky tisíc SMS zpráv. Stalo se tak nerozlučným společníkem tisíců seniorů a jejich rodin. Pouze v roce 2023 bylo vyřízeno 10 tisíc poplašných hovorů a odesláno 21 tisíc SMS po stisknutí tlačítka, což svědčí o jeho užitečnosti.

Začátkem letošního léta uvede společnost Senzoor na trh již 3. generaci tohoto zařízení s detekcí pádu, GPS lokalizací, novým designem, sníženou váhou a kvalitnějším řemínkem, což ještě více rozšiřuje jeho funkčnost a spolehlivost.

SOS tlačítko Senzoor není jen přístroj, je to závazek k zajištění bezpečí a podpoře nezávislosti seniorů, posílení rodinných vazeb a komunitní soudržnosti. Je to připomenutí, že každý si zaslouží žít důstojně, s jistotou, že v případě potřeby není pomoc daleko. SOS tlačítko Senzoor: technologie, která zachraňuje životy a posiluje rodiny.

Další podklady pro novináře naleznete pod tímto odkazem.

 

Zdroj: Senzoor

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bezpečí na dosah ruky: Jak SOS tlačítko Senzoor mění životy seniorů  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.