Ne 30. 8. 2026Vladěna
Protext
Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Unikátní multifunkční sportovní a rekreační centrum navštívil předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek

PR článekTisková zprávaKKomerční sdělení2 minuty čtení10. 6. 2024, 8:47 · akt. 8:53
Unikátní multifunkční sportovní a rekreační centrum navštívil předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek
Unikátní multifunkční sportovní a rekreační centrum navštívil předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek

Hradec Králové 10. června 2024 (PROTEXT) - Areál nového multifunkčního sportovního centra v Hradci Králové si 4.června přijel osobně prohlédnout předseda Národní sportovní agentury (NSA) Ondřej Šebek. Měl tak možnost vidět především už skoro hotovou hrubou stavbu tenisové akademie dětí a mládeže. 

S neskrývaným zájmem si prošel celou stavbu a od předsedy SK Tenis Hradec Králové Pavla Hepa získal informace o projektu od samotné prvotní myšlenky a záměru vybudovat největší tenisovou akademii dětí a mládeže v ČR až po všechny procesy vedoucí k realizaci a výstavbě. Předseda NSA se také zajímal o stav žádosti o dotaci, o kterou tenisová akademie požádala právě jeho úřad. Výsledek a to, zda tenisová akademie uspěje se žádostí o národní podporu pro financování svého projektu nemůže ani předseda NSA Ondřej Šebek předvídat, ale ke snaze finance do Hradce Králové získat dodal: ”Záměr vybudovat největší tenisovou akademii pro děti a mládež u nás je opravdu odvážný a úctyhodný. Žádost je ale úředně daný a spravedlivý postup, který s vedením NSA nikterak neovlivníme. Mohu dodat, že cela nezbytná v takovém velkém projektu je ovšem synergie a návaznost na poskytnutí dotačních finančních prostředků městem Hradec Králové a Královéhradeckým krajem. Jedině tato komplexní podpora na úrovni města a kraje dává zásadním způsobem i NSA možnost podpořit Královéhradecký spolek SK Tenis v komplexním dokončení a provozování tenisové akademie.”

Předseda SK Tenis Hradec Králové k tomu dodal: „Jsme opravdu rádi, že v Hradci Králové má reálnou šanci vzniknout nádherné sportovní centrum. V podporu města, kraje a NSA velmi doufáme a věříme, že náš záměr a podpora sportování pro děti a mládež uspěje ve velmi konkurenčním prostředí, který poskytování dotací pro sport bezesporu je.”

V místní části Hradce Králové Malšovicích se už staví unikátní multifunkční sportovní areál, který zásadním způsobem zvýší možnosti sportovního a rekreačního vyžití obyvatel centra Královéhradeckého kraje. Výstavba byla zahájena v roce 2023 a na více než 100.000 m2 budou nejmodernější sportoviště dokončena v roce 2027. V areálu tak vznikne tenisová akademie dětí a mládeže, obnovený parkurový areál včetně nových stájí a jezdecké haly, 6 hřišť na padel, 2 hřiště na badmington a lezecká stěna. Nedílnou součástí budou další doprovodné aktivity a služby jako dětská a workoutová hřiště, moderní fitness a kompletní rehabilitace.

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Holčička se popálila na akci pro děti. Do nemocnice ji transportoval vrtulníkZprávy

Holčička se popálila na akci pro děti. Do nemocnice ji transportoval vrtulník

Dívka předškolního věku utrpěla v sobotu večer popáleniny během akce pro děti, která se konala v jedné obci poblíž Spáleného Poříčí na jižním Plzeňsku. Na místě zasahoval vedle pozemních záchranářů také vrtulník letecké záchranné služby.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Domácí

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook