Počasí dnes27 °C, zítra28 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Živě: Netatmo uvádí na český trh chytrý zámek s fyzickými klíči

PR článek

Inovativní řešení lze v Česku zakoupit u obvyklých prodejců se spotřební elektronikou. Více živě v přímém přenosu ČTK Connect ve středu 5. června 2024 od 10:00 na YouTube, ceskenoviny.cz, FB ČTK Connect, iDNES.cz, lidovky.cz a živě.cz. Hovořit budou šéfka nákupu Barbora Mulačová a produktový manažer Kamil Doskočil, oba ze společnosti Ingredi Europa, která je výhradním distributorem řešení Smart Home od Netatmo.   

Přední francouzský výrobce produktů pro chytrou domácnost, společnost Netatmo, se řadu let věnuje zabezpečení domácností. Své portfolio nedávno rozšířil o chytrý zámek na dveře, který kromě mobilní aplikace disponuje i sadou fyzických, přesto chytrých klíčů. Díky unikátní kombinaci získají majitelé produktu ochranu i snazší přístup do svých domácností nejen pro ostatní členy rodiny, ale i plánované návštěvy či nečekané hosty.

Chytrý zámek s klíči splňuje přísné bezpečnostní požadavky a zajišťuje nejvyšší úroveň mechanické a elektronické ochrany, která je v souladu s normou EN 15684. Zámek konstrukčně chrání majitele nemovitostí před fyzickým vloupáním, včetně vypáčení, navrtání, vytažení, přeražení či jiného způsobu násilného vniknutí. Cylindrická vložka od Netatmo je vyrobena z vysoce odolné nerezové oceli a díky dalším bezpečnostním prvkům, která splňují nejvyšší stupeň ochrany, odolá i navrtání.

 Hybridní zámek vydrží každou zatěžkávací zkoušku

 Chytrý zámek dokáže úspěšně čelit i kybernetický útokům – není proto připojen k internetu. Zámek můžete odemknout buď přes Bluetooth v chytrém telefonu díky šifrovanému a zabezpečenému komunikačnímu protokolu, nebo chytrými, ale fyzickými klíči přes technologii NFC. Unikátní bezpečnostní prvek, zakomponovaný v každém jednotlivém zámku, dokáže jako jediný dveře odemknout, zamknout, přidat, nebo v případě ztráty i odebrat aktivní klíče. Díky použitým certifikovaným technologiím a metodám ochrany odolají klíče neoprávněné manipulaci, nelze je kopírovat a v případě ztráty/odcizení je můžete okamžitě deaktivovat v aplikaci Home + Security. Jeden klíč navíc lze použít na několik chytrých dveřních zámků. Pokud má váš dům více vchodů, můžete odlehčit i své klíčence a na zamykání a odemykání vícero dveří používat jediný chytrý klíč.

Za bezpečnost chytrého zámku od Netatmo ručí přední specialisté na kyberbezpečnost. Francouzská společnost Synacktiv se k vývojářům Netatmo připojila v raných fázích vývoje zámku, aby otestovala jeho technologickou architekturu, prověřila každý řádek kódu a hledala potenciální Achillovy paty.

"Zámek i chytré klíče využívají nejmodernější techniky a algoritmy, které jeho uživatelům poskytují srovnatelnou úroveň zabezpečení jako třeba platební karty nebo biometrické pasy,“ konstatuje Matthieu Michel, produktový manažer Netatmo.Instalaci hravě zvládnou i domácí kutilové

Chytrý dveřní zámek je kompatibilní s dveřmi vybavenými euro cylindrickou vložkou o tloušťce až 10 centimetrů. Instalace obvykle trvá několik minut a vyžaduje výměnu jediného šroubu. Na webových stránkách společnosti Netatmo je k dispozici i průvodce kontroly kompatibility.

Chytrý zámek Netatmo Smart Door Lock se zamyká a odemyká klasicky vložením chytrého klíče do dveřního zámku. Žádný z členů rodiny tak nemusí měnit své návyky a dovnitř se dostanou i děti, nebo senioři, kteří nemusí vlastnit chytrý telefon.

 Baterie se záložním připojením vydrží až jeden rok

  Životnost baterie zámku je ve srovnání s nabídkou od konkurence (od tří do čtyř měsíců) až jeden rok – produkt není motorizovaný, což výdrž baterie bezprostředně ovlivňuje, použité řešení zároveň zvyšuje jeho bezpečnost. Že je potřeba baterii vyměnit, zjistí uživatel díky oznámení, které obdrží do svého chytrého telefonu. Pokud se baterie v zámku zcela vybije, je k dispozici ještě záložní port micro-USB, díky němuž může uživatel dočasně chytrý zámek dveří znovu aktivovat na dobu potřebnou k její výměně. 

Díky kompatibilitě chytrého zámku od Netatmo mohou jeho uživatelé propojit se systémem chytré domácnosti Apple Home. Při odemknutí dveří se tak mohou například automaticky zároveň rozsvítit světla na chodbě.

 V České republice je chytrý zámek s fyzickými klíči k dispozici u obvyklých prodejců se spotřební elektronikou počínaje 13. červnem 2024. Balení chytrého zámku od Netatmo obsahuje:

·         1x chytrý zámek dveří,

·         3x chytré klíče,

·         vlastnickou kartu,

·         4× AAA baterie,

·         nástroj pro měření dveří,

·         stručný návod k použití,

·         1x upevňovací šroub M5-60,

·         2x prodlužovací sadu (35 mm a 40 mm).

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Živě: Netatmo uvádí na český trh chytrý zámek s fyzickými klíči     |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.