Počasí dnes27 °C, zítra28 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Volby: ODS spolu s SPD budou jednat o spojení v konzervativní frakci. Liberálové z „HLASu pro eutanázii“ varují: Jsou ohrožena lidská práva.

PR článek, aktualizováno 4. června 2024, 12:07

Praha 4. června 2024 (PROTEXT) - Konzervativci SPOLU a SPD jsou proti právu na potrat, eutanázii, úmluvu o násilí na ženách, dekriminalizaci drog, manželství pro všechny

Evropský parlament čeká po volbách složitá diskuze o podobě politických frakcí. Konzervativci a radikálové, napravo od umírněných lidovců, usilují o spojení a vytvoření silné frakce. ODS spolupracuje se stranou italské premiérky a polskými konzervativci. Jejich frakce je však nevýznamná a vážně zvažuje přijetí zástupců stran považovaných dosud za radikální, ke kterým se v ČR hlásí Tomio Okamura. Nejen ODS, ale i KDU-ČSL má v řadě ohledů blízko k SPD/Trikolóře, kde v čele kandidují bývalí členové ODS blízcí Václavu Klausovi Petr Mach a Zuzana Majerová. Disident Alexandr Vondra dávno opustil havlovské pojetí politiky a stává se technologem moci ochotným hájit řadu odpudivých kroků Viktora Orbána. Lídr kandidátky HLAS pro eutanázii právník Milan Hamerský uvedl, „možné spojení vládních a opozičních konzervativců považujeme za nebezpečné pro svobody občanů České republiky. Vidíme, jak autoritářsky zatočil Orbán s médii i politickou konkurencí.“ HLAS pro eutanázii má podle průzkumu pro Českou televizi potenciál 5,4 procenta.

SPOLU s SPD jsou proti právu na potrat, eutanázii, úmluvu o násilí na ženách, dekriminalizaci drog, manželství pro všechny

Evropský parlament v březnu 2024 hlasoval o rozšíření Listiny práv Evropské unie o právo žen na potrat. Oba zástupci lidovců hlasovali proti (Zdechovský, Šojdrová), zástupci ODS nehlasovali. V Senátu lidovci, ODS společně odmítli úmluvu o násilí na ženách. Na úrovni Evropské unie se bude brzy debatovat i o právu na asistovanou smrt (eutanázii). Petici k tomuto tématu podpořilo 37 organizací napříč Evropou, včetně českého Spolku pro uzákonění eutanazie.

Čeští konzervativci v KDU-ČSL, TOP 09, ODS, SPD s podporou části ANO i Starostů blokují modernizaci České republiky v oblasti lidských práv. Středoví liberálové z HLASu pro eutanázii nabízí záruku prosazování a hájení lidských práv a ochranu demokracie tam, kde ve vládě selhávají Piráti a Starostové.

 

Volby do Evropského parlamentu — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz) 

Paroubek, Nejedlá, Rajchl, Hamerský, Vondráček

 

HLAS na straně trpících

Uzákonění eutanazie, tedy ukončení života nevyléčitelně nemocného člověka na jeho žádost, podporují tři čtvrtiny obyvatel Česka, což je největší podíl od roku 2007. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Proti návrhům na uzákonění důstojné smrti opakovaně vystupují konzervativní politici z KDU-ČSL spolu s SPD. Výjimkou je jasný postoj prezidenta republiky, který je rozhodně pro. Pro uzákonění eutanázie existuje e-petice, aktivisté sbírající podpisy i v ulicích, získali ke dnešnímu dni přes 7.650 podpisů.

Uzákonění eutanázie aktuálně projednává francouzský parlament.

 

Zdroj: Hnutí HLAS

 

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Volby: ODS spolu s SPD budou jednat o spojení v konzervativní frakci. Liberálové z „HLASu pro eutanázii“ varují: Jsou ohrožena lidská práva.  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.