Počasí dnes21 °C, zítra25 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Organizace UEFA jmenovala společnost Hisense exkluzivním dodavatelem obrazovek videoasistence rozhodčích pro šampionát UEFA EURO 2024™

PR článek, aktualizováno 29. května 2024, 8:35

Čching-tao (Čína) 29. května 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Globální výrobce domácích spotřebičů a spotřební elektroniky, společnost Hisense, oznámila, že byla na akci 2024 Sports Marketing Workshop v čínském Čching-tao jmenována oficiálním dodavatelem obrazovek pro potřeby videoasistence rozhodčích (VAR) v rámci šampionátu UEFA EURO 2024™. Společnost dodá svá nejmodernější zobrazovací řešení pro centrální videoasistenční kancelář rozhodčích v německém Lipsku. Organizace UEFA tato exkluzivní práva jednomu ze svých sponzorů udělila vůbec poprvé. Navazuje tím na nedávné jmenování společnosti Hisense jakožto oficiálního partnera UEFA EURO 2024™. Společnost HiSense tak díky svým technologickým zkušenostem nadále upevňuje pozici sponzora evropského šampionátu.

Technologie videoasistence rozhodčích (VAR, Video Assistant Referee) ve fotbale umožňuje týmu rozhodčích prostřednictvím videozáznamů přezkoumat a podpořit rozhodnutí rozhodčích přímo na hřišti, což zaručuje přesnější a spravedlivější vyhodnocení klíčových momentů zápasů, jakými jsou góly, incidenty v pokutovém území, udělení červených karet či neúmyslná záměna hráčů, kteří byli do posuzované situace zapojení. Součástí systému bude také technologie částečně automatizovaného posuzování ofsajdů organizace UEFA (SAOT), která umožní hodnotit situace během zápasů rychleji.

Videorozhodčí budou po celou dobu turnaje působit v Mezinárodním vysílacím centru v Lipsku, kde budou zápasy sledovat na obrazovkách Hisense. Společnost Hisense si také zajistila práva na budování značky a design všech obrazovek pro potřeby rozhodčích, umístěných přímo na hřišti. Značka Hisense bude tak v průběhu přezkoumávání pomocí systému VAR velice prominentně prezentována přímo na hřišti a na obřích obrazovkách na stadionu.

Skutečnost, že byla společnost Hisense vybrána na pozici oficiálního dodavatele obrazovek pro videoasistenční systém, je důkazem pozoruhodné úrovně kvality zobrazovacích technologií této společnosti, které se jí za posledních pět desetiletí podařilo dosáhnout. Televizory značky Hisense se již dva roky po sobě stabilně umísťují na druhé pozici celosvětového prodeje a vytrvale snižují náskok, který mají televizory na první příčce žebříčku. Zejména na evropském trhu zaznamenaly televizory společnosti Hisense v prvním čtvrtletí letošního roku pozoruhodný meziroční nárůst dodávek ve výši 35,9 %.

"Organizace UEFA je potěšena, že se společnost Hisense s takovým nasazením angažuje v evropském fotbalovém šampionátu, mimo jiné právě zajištěním zobrazovacích jednotek pro videoasistenční systém. Špičková technologická úroveň obrazovek Hisense pomůže rozhodčím při přezkoumávání incidentů prostřednictvím videoasistence i při posuzování situací přímo na hřišti, díky čemuž bude nadcházející šampionát UEFA EURO 2024™ posuzován ještě spravedlivěji,“ konstatoval Guy-Laurent, marketingový ředitel organizace UEFA.

Společnost Hisense je partnerem všech turnajů UEFA EURO již od roku 2016 a podařilo se jí tak vybudovat silné a setrvalé spojení s vrcholnými evropskými fotbalovými událostmi. Vytrvale usiluje o dosažení dalších technologických pokroků a nadále zvyšuje kvality diváckých zážitků.

O společnosti Hisense

Hisense je přední světová značka domácích spotřebičů a spotřební elektroniky. Portfolio společnosti Hisense zahrnuje multimediální produkty (se zaměřením na chytré televizory), domácí spotřebiče a inteligentní informační technologie. Značka Hisense si i v roce 2023 udržela druhou pozici na celosvětovém žebříčku prodeje televizorů. Prochází intenzivním rozvojem a momentálně již působí ve více než 160 zemích.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2423234/Hisense_LED_Board_UEFA_tournament.jpg 

KONTAKT: Lu Sun, sunlu3@hisense.com

 

PROTEXT

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Organizace UEFA jmenovala společnost Hisense exkluzivním dodavatelem obrazovek videoasistence rozhodčích pro šampionát UEFA EURO 2024™  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.