Počasí dnes21 °C, zítra25 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Připojení bez kompromisů. Suntel Group umožňuje okamžitou konektivitu na největších sportovních i kulturních akcích

PR článek, aktualizováno 16. května 2024, 10:17

Praha 16. května 2024 (PROTEXT) - Nároky na rychlost internetu rok od roku rostou. Všichni jsme si zvykli čerpat a sdílet informace v podstatě ihned a on-line. Jinak tomu není ani na sportovních či kulturních akcích, kde tisíce diváků na jednom místě chtějí své zážitky sdílet se svými blízkými, nebo se jimi pochlubit na sociálních sítích. Aby to ale bylo možné, je potřeba posílení sítě. A právě na tuto službu se mimo jiné zaměřuje telekomunikační společnost Suntel Group, člen investiční skupiny DRFG. Za sebou má už například úspěšné pokrytí Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě, Mnichovský Oktoberfest nebo Dny NATO v Ostravě. Jednou z posledních sportovních událostí, na které se postaraly o připojení, je letošní Mistrovství světa v ledním hokeji.

„Zajistit kvalitní pokrytí nejen během velkých sportovních akcí je nedílnou součástí naší každodenní práce. Zatímco hlasové služby jsou již vyřešené z předchozí výstavby, velká poptávka je dnes zejména po datových službách,“ vysvětluje Michal Mrázek, ředitel Suntel Czech.

Převážně jde přitom o posilování 5G a LTE sítě. Přesto, že samotná instalace 5G technologie zabere trojčlennému týmu přibližně sedm dní, zajistit celou akci je náročnější. Vše se musí nejprve naprojektovat, sladit termíny s ostatními dodavateli a zařídit přístupy na lokalitu v předem stanovené hodiny. Navíc u velkých fotbalových arén je potřeba zajistit signál také ve fanzónách v okolí stadionu i ve městě.

„Například před mistrovstvím světa se v O2 aréně hrálo play-off extraligy, takže času, kdy jsme mohli nad ledem instalovat antény, moc nebylo. Podobnou situaci jsme řešili i ve Fortuna aréně v Edenu, kde hrála Slavia evropskou a českou ligu. Modernizace v Edenu byla o to náročnější, že kromě samotné technologie 5G se zde posilovaly i ocelové konstrukce a realizovaly se nové kabelové rozvody. Celkově jsme tam natáhli skoro kilometr optických a napájecích kabelů,“ říká k instalaci Michal Mrázek.

Před spuštěním nové technologie vždy probíhají potřebná měření sítě a servisní testy. Vše totiž musí správně fungovat, aby byl návštěvníkům zajištěn maximální komfort. Po skončení velkých akcí v halách či arénách zpravidla zůstává technologie na místě a další modernizace je potřeba až za pár let. Odlišný je postup u jednorázových akcí, jako jsou například letní hudební festivaly. Tam se instaluje takzvaná mobilní základnová stanice, která se po skončení akce demontuje. Výhodou těchto mobilních stanic je přitom jejich rychlé dopravení na místo a spuštění v řádu několika hodin. Proto se nasazují i v případech přírodních katastrof a dalších neočekávaných událostí, kdy je běžná mobilní infrastruktura dočasně nedostupná.

„Vedle velkých sportovních akcí u nás pracujeme například i na pokrytí Mistrovství Evropy ve fotbale v Německu, Mistrovství světa ve fotbale žen ve Švýcarsku nebo modernizujeme telekomunikační 5G a LTE sítě na Olympijském stadionu v Berlíně a v Red Bull Aréně v Lipsku. Z kulturních akcí řešíme pokrytí například Majálesů, festivalu Colours of Ostrava nebo Dnů NATO. Jen pro srovnání, zatímco na Dny NATO v Ostravě je potřeba jedna mobilní stanice, na pokrytí Oktoberfestu jsme jich potřebovali dvacet,“ dodává Michal Mrázek.

 

O investiční skupině DRFG

Investiční skupina DRFG byla založena v Brně v roce 2011. Jako strategický investor se dlouhodobě věnuje nemovitostem, telekomunikacím a finančním službám. Prostřednictvím svých investičních aktivit působí hned na několika evropských trzích. DRFG spravuje v Česku, Polsku a na Slovensku nemovitosti a developerské projekty v hodnotě přes 25 miliard korun. V telekomunikacích působí v pěti evropských zemích. Skupina má více než 1 000 zaměstnanců a spolupracovníků. DRFG je zakladatelem a správcem nemovitého majetku investičních fondů pod značkou CZECH FUND. Více na www.drfg.cz.

 

Zdroj: DRFG

 

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Připojení bez kompromisů. Suntel Group umožňuje okamžitou konektivitu na největších sportovních i kulturních akcích  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.