Počasí dnes27 °C, zítra28 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Knight-Hennessy Scholars vyhlašuje dosud nejpočetnější kohortu: 90 nových stipendistů

PR článek, aktualizováno 8. května 2024, 11:34

Stanford (USA) 8. května 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Kohorta stipendistů Knight-Hennessy Scholars na rok 2024 zastupuje 30 zemí a 45 postgraduálních studijních programů Stanfordovy univerzity

Stipendijní program Knight-Hennessy Scholars na Stanfordově univerzitě dnes oznámil svou dosud největší kohortu 90 nových stipendistů pro rok 2024. Sedmou kohortu tvoří studenti z 30 zemí, kteří budou studovat v 45 postgraduálních programech na všech sedmi stanfordských postgraduálních fakultách. Poprvé v historii jsou v kohortě stipendistů i občané Rakouska, Bahrajnu, Běloruska, Bolívie, Bulharska, Francie a Srí Lanky.

Knight-Hennessy Scholars je multidisciplinární, multikulturní stipendijní program pro absolventy všech sedmi fakult na Stanfordově univerzitě. Stipendisté programu Knight-Hennessy Scholars získají až tříletou finanční podporu na postgraduální studium na Stanfordu a příležitost zapojit se do aktivit, které je připraví na to, aby se stali vizionářskými, odvážnými a spolupracujícími lídry, schopnými řešit složité problémy současného světa. Stipendisté jsou vybíráni na základě schopnosti prokázat samostatné myšlení, cílevědomé vůdcovství a občanské smýšlení.

„Každá nová kohorta stipendistů mi dává ještě větší naději do budoucna," prohlásil John L. Hennessy, emeritní prezident Stanfordovy univerzity a ředitel Shriram Family programu Knight-Hennessy Scholars. „Náš svět čelí stále složitějším výzvám, což potvrzuje důležitost našeho poslání."

Program Knight-Hennessy Scholars připravuje nové vedoucí osobnosti, které cítí závazek k vyššímu dobru a jsou připraveny stát v čele smysluplných změn. Program King Global Leadership je hlavní součástí programu Knight-Hennessy Scholars a nabízí širokou škálu seminářů, přednášek, projektů a zážitků, které obohacují postgraduální studium stipendistů a pomáhají jim dosáhnout jejich vůdčích cílů.

Sedmačtyřicet procent stipendistů za rok 2024 má pas jiného státu než USA. Čtyřicet devět procent amerických stipendistů se identifikuje jako osoba jiné barvy pleti a 11 procent z nich sloužilo v americké armádě. Stipendisté získali vysokoškolské tituly v 60 různých institucích, včetně 12 amerických institucí. Dvacet dva procent z nich je prvním členem své rodiny, který navštěvuje vysokou školu. Aktuální sedmá kohorta zvyšuje počet stipendistů zařazených do programu od inaugurační kohorty z roku 2018 na celkem 514.

„Každý stipendista přináší do naší rozrůstající se komunity jedinečný pohled na věc," vysvětluje výkonná ředitelka programu Knight-Hennessy Scholars Tina Seeligová. „Je inspirující sledovat, jak si mezi sebou budují vazby a obohacují se znalostmi napříč obory, kulturami a ideologiemi, což přispívá k jejich schopnosti řešit největší světové problémy."

Přihlášky do kohorty stipendistů Knight-Hennessy Scholars na rok 2025 bude možné podávat od 1. června 2024 do 9. října 2024. Zájemci o stipendium se mohou zúčastnit informačních schůzek, kde získají více informací o komunitě, programu rozvoje vůdčích schopností a přijímacím procesu. Program Knight-Hennessy Scholars nemá žádné kvóty ani omezení na základě regionu původu, vysoké školy, studijního oboru nebo profesních aspirací studenta.

Program Knight-Hennessy Scholars byl vyhlášen v roce 2016 a je pojmenován po Philu Knightovi, MBA '62, filantropovi a spoluzakladateli společnosti Nike Inc. a Johnu Hennessym, předsedovi společnosti Alphabet Inc. a emeritním prezidentovi Stanfordu (2000 – 2016). Knight-Hennessy Scholars je největší celouniverzitní plně dotovaný postgraduální stipendijní program na světě. Více se dozvíte na kh.stanford.edu.

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/2406161/DenningHouse.jpg

Logohttps://mma.prnewswire.com/media/1502473/Knight_Hennessy_Logo.jpg 

KONTAKT: +1.650.721.0771, khscholars@stanford.edu

 

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Knight-Hennessy Scholars vyhlašuje dosud nejpočetnější kohortu: 90 nových stipendistů  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.