Počasí dnes21 °C, zítra25 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Školení v programu Huawei DigiTruck podle zprávy podporuje zvyšování příjmů, zaměstnanost a rozvoj podnikání

PR článek, aktualizováno 30. dubna 2024, 13:40

Nairobi (Keňa) 30. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Keňská vláda a společnost Huawei Kenya dnes zveřejnily nezávislou hodnotící zprávu o školení digitálních dovedností poskytovaném v rámci programu DigiTruck.

Program DigiTruck, který společnost Huawei spustila v Keni v roce 2019 v rámci iniciativy TECH4ALL , je mobilní učebna na solární pohon vybavená internetovým připojením, notebooky a chytrými telefony. DigiTruck, vyrobený z použitého přepravního kontejneru namontovaného na korbu nákladního automobilu, cestuje do odlehlých keňských komunit a poskytuje mladým lidem bezplatné školení v digitálních dovednostech, které jim umožňuje plnohodnotnější zapojení do digitální ekonomiky.

Zprávu o programu představili tajemník kabinetu pro informace, komunikace a digitální ekonomiku Eliud Owalo a zástupce generálního ředitele společnosti Huawei Kenya Steven Zhang na summitu Connected Africa.

Při zahájení summitu závěry zprávy vyzdvihl a program ocenil také J. E. prezident Ruto.

"Vidíme zde dopad jednoduchého zásahu na podporu mladých lidí, který potvrzuje přísliby našeho spolupracujícího přístupu a význam partnerství při dosahování odvážných cílů," uvedl J. E. William Ruto, prezident Keňské republiky.

Jednou z klíčových výhod programu DigiTruck je jeho mobilita, která umožňuje pořádat školení v těžko dostupných komunitách.

"Podpora optimálního využití digitální infrastruktury nezbytně vyžaduje odpovídající úroveň digitálních dovedností. Zde se uplatní právě program DigiTruck se svou schopností proniknout do velmi odlehlých oblastí, které bychom za normálních okolností nedokázali s výukou digitálních dovedností pokrýt," vysvětlil tajemník kabinetu ministerstva informací, komunikací a digitální ekonomiky Eliud Owalo. "Chceme tedy společnosti Huawei vyjádřit své poděkování za tento inovativní vzdělávací program a ujistit vás o další budoucí spolupráci na programu digitálního školení při realizaci naší agendy digitální transformace."

Kurzy mají rozsah 40 hodin a obsahují školení nejen v oblasti digitálních kompetencí, ale i tzv. měkkých dovedností, jako je založení online podniku, vytvoření životopisu a podávání online žádostí o zaměstnání. Průzkum mezi 800 z více než 4000 mladých lidí, kteří jím během čtyř let prošli, odhalil, že program svým absolventům poskytuje významné a hmatatelné pozitivní výsledky. Klíčová zjištění průzkumu jsou mj. následující:

• 93 % respondentů uvedlo zlepšení pracovních předpokladů.

• 79 % respondentů uvedlo, že své digitální dovednosti předávají dalším lidem ve svých komunitách, čímž přispívají ke kultuře emancipace.

• Respondenti uvedli pokles míry nezaměstnanosti o 6 % a samostatné výdělečné činnosti o 7 %.

• 35 % respondentů přisuzuje zvýšení svých příjmů zahájení podnikání díky svým novým digitálním dovednostem.

"Cílem projektu DigiTruck bylo již od samého počátku proniknout do odlehlých oblastí, oslovit mladé lidi, kteří zde obvykle nemají mnoho příležitostí, a působit po celé zemi," uvedl zástupce generálního ředitele společnosti Huawei Kenya Steven Zhang. "Náš DigiTruck nemá jen nabízet digitální dovednosti, ale i šířit poselství o důležitosti digitálních kompetencí a nadchnout pro naši věc i ostatní."

S nástupem digitální éry v Keni se digitální kompetence změnily z luxusu v nutnost.

Iniciativa DigiTruck, která je společným úsilím ministerstva informací, komunikací a digitální ekonomiky, společnosti Huawei a dalších partnerů, stojí v čele snah posílit mladou generaci v Keni prostřednictvím těchto nezbytných dovedností.

Stručný přehled zprávy je ke stažení zde .

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2399764/Mr_Eliud_Owalo_ICT_Ministers_Lesotho_Sahrawi_South_Sudan__PS.jpg 

 

KONTAKT: Chris Chen, chris.chencong@huawei.com

 

PROTEXT

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Školení v programu Huawei DigiTruck podle zprávy podporuje zvyšování příjmů, zaměstnanost a rozvoj podnikání  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.