Počasí dnes24 °C, zítra29 °C
Čtvrtek 20. června 2024  |  Svátek má Květa
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Sušené maso z Česka putuje do několika armád Evropy, ale i na Ukrajinu

PR článek, aktualizováno 25. dubna 2024, 11:28

Praha 25. dubna 2024 (PROTEXT) - Český výrobce sušeného masa Fine Gusto Nature je jedním z největších producentů sušeného masa ve střední Evropě. To dokazuje i skutečnost, že od podniku sídlícího v Hradci Králové odebírají sušené maso i armády evropských zemí.

„Dodávky našich výrobků do několika evropských zemí bereme jako velký úspěch. Začínali jsme s naší armádou, poté, před pěti lety následoval kontrakt s Norskem a nyní vyrábíme sušené maso také pro armády Velké Británie, Lotyšska, Litvy, Švédska, Rakouska a jednáme o dodávkách do polské armády. Dokonce se přes jednu ze jmenovaných armád dodávají naše produkty i na Ukrajinu, kde jsou nyní velmi potřebné,“ upřesňuje David Novák, jednatel a zakladatel společnosti Fine Gusto Nature.

Pro vojáky vyrábí firma sušené maso neboli jerky z velmi kvalitních kusů masa a nepřidává do něj žádná barviva ani konzervanty. Konkrétně se v dodávkách pro armády jedná o produkt slisované masové tyčinky, které obsahují pouze kousky vysušeného masa a trochu soli. Masové tyčinky jsou ve většině případů součástí takzvané armádní dávky potravin, jež se v angličtině nazývají MRE (Meal Ready to Eat), u nás v Česku se jedná o KDP nebo BDP, konzervovaná či bojová dávka potravin.

„Zahraniční armády mají specifické požadavky na výrobky, které poskytují svým vojákům. Kladou velký důraz na kvalitu a bezchybnost produktu, odolné balení, dlouhou trvanlivost a co nejlepší složení, aby měli vojáci kvalitní přísun energie. Veškeré tyto požadavky se snažíme splňovat na 100 procent, aby klienti, a především pak vojáci byli s finálním produktem co nejvíce spokojeni,“ dodává David Novák.

Armádní dodávky představují pro firmu Fine Gusto Nature přibližně 10 procent celkové produkce sušeného masa. Díky probíhajícím jednáním s dalšími armádami lze předpokládat, že objemy produkce určené zahraničním armádám budou i nadále růst.

 

O společnosti Fine Gusto Nature

Fine Gusto Nature se specializuje na výrobu vysoce kvalitního hovězího a krůtího sušeného masa. Z názvu společnosti vyplývá, že cílem je vyrábět i balit kvalitní, přírodní a nutričně hodnotné potraviny bez přidaných barviv a konzervantů. Díky vysokému obsahu bílkovin a zanedbatelného množství soli je sušené maso Fine Gusto vhodné jak pro sportovce, tak i pro manažery v hektických dnech, nebo pro každého, kdo má rád skutečnou chuť masa. Společnost Fine Gusto Nature, jejíž výroba probíhá v Hradci Králové, byla založena v roce 2014 a zaměstnává desítky zaměstnanců. Obrat podniku vzrostl ze 107 milionů korun za rok 2022 na 128 milionů korun za rok 2023.

 

Zdroj: Fine Gusto Nature

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Sušené maso z Česka putuje do několika armád Evropy, ale i na Ukrajinu  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.